Pogoń Pokonana

W sobotni wieczór mogliśmy oglądać ciekawe spotkanie zakończone zwycięstwem naszych koszykarzy. Ale o tę Victorie wcale nie było tak łatwo.

Mecz z większym animuszem rozpoczęli goście. Wpierw Wojciech Pisarczyk za 2 pkt. później Marcin Sroka za 3 i mieliśmy największą w tym meczu przewagę gości. Na „Naszą” odpowiedź czekać musieliśmy do zakończenia 2 minuty meczu. Szybko doprowadziliśmy do stanu 5:5 i zaczęła się walka kosz za kosz, w której delikatną przewagę cały czas utrzymywali goście. Dopiero na 3 minuty do zakończenia kwarty zawodnicy z Kołobrzegu wyprowadzili Kotwicę na pierwsze w tym meczu prowadzenie. Kwartę dwoma celnymi rzutami osobistymi zamknął Marcin Sroka–najlepiej punktujący zawodnik kwarty (15 pkt. z 23 zespołu).

Kwartę rozpoczęliśmy z czteropunktową nadwyżką. I po minucie gry już jej nie było, a od drugiej minuty kwarty znowu przegrywaliśmy. Otrzeźwienie w głowach naszych koszykarzy nastąpiło na trzy minuty do zakończenia drugiej kwarty. Na prowadzenie Wyszliśmy za sprawą Szymona Ryżka, który wpierw zebrał piłkę pod naszym koszem po niecelnym rzucie Mordzaka, a później przebiegł całe boisko i zaaplikował bezradnym gościom 2 punkty. Do zakończenia kwarty punkty „z gry” zdobywali już tylko zawodnicy Kotwicy i na długą przerwę schodziliśmy z siedmiopunktową przewagą (48:41).

Rozpoczęliśmy z animuszem, osiągnęliśmy najwyższą w meczu przewagę jedenastu punktów (52:41) i…, się zatrzymaliśmy. Pozwoliliśmy przeciwnikowi rzucić dziesięć punktów z rzędu i ze spokojnego meczu rozpoczęła się „nerwówka”. Na szczęście hasło do walki, piękną akcję zakończoną „monster dunk-iem” wykonał Łukasz Bodych. Od tego momentu my rzuciliśmy 11 pkt. przy 6 przeciwnika i przed ostatnią odsłoną schodziliśmy z niewielką (8 punktową) przewagą.

Ostatnia odsłona meczu rozpoczęła się bardzo nerwowo z obu stron. Przez prawie dwie minuty żadna ze stron nie potrafiła zdobyć kosza. Co gorsze my przez kolejne dwie minuty zdobyliśmy jedynie 1 pkt. tracąc 9 i Prudniczanie ponownie doprowadzili do remisu (66:66). Szczęśliwie to nam zostało więcej siły na końcówce meczu, przeciwnikowi przestały „wpadać” trójki i w miarę spokojnie można było patrzeć jak kończymy ten jakże trudny mecz.

Z ciekawostek:

W czwartej minucie byliśmy świadkami debiutu Marcela Korolczuka (wychowanka Kotwicy Kołobrzeg, który ostatnie lata spędził w drugoligowej drużynie Asseco/Arki Gdynia). Widać było tremę w jego grze, ale liczymy, iż z biegiem czasu dostosuje się do gry kolegów i będzie realnym wzmocnieniem naszego zespołu. Rzuty nie wpadały, ale asysta do Przemka Wrony była „pierwsza klasa”…