Porażka na zakończenie roku

Po kilkunastu latach przerwy na ławkę trenerską Kotwicy powrócił dobrze znany w Kołobrzegu Kola Tanasejczuk. Mecz rozpoczęliśmy w nowym ustawieniu Hubert Kruszczyński, Bartosz Wróbel, Jakub Dłoniak, Łukasz Bodych, Nick Madray.

Obie drużyny od początku spotkania grały bardzo agresywnie wiedząc, że jest to mecz za przysłowiowe 4 punkty. Dowodem na to są trzy faule w pierwszych akcjach. Dopiero w drugiej minucie kwarty pierwsze punkty z gry w meczu zdobył Wróbel. Pierwsza część kwarty była wyrównana z lekką przewagą gości. W drugiej połowie tej części meczu drużyna z Opola powiększała swoją przewagę za sprawą Ochońki oraz Cichonia po naszych niecelnych rzutach. Kwarta zakończyła się wynikiem 14-23 dla Opola.

Po rzutach duetu Bodych-Madray  na początku kwarty udało nam się zmniejszyć straty do 6 punktów. Niestety w kolejnych akcjach po dobrej grze Kaczmarzyka oraz Szymańskiego goście odrobili straty i objęli jedenastopunktowe prowadzenie.  Dalsza część spotkania była już bardziej wyrównana. Dobra gra pod koszem Krzywdzińskiego oraz zza łuku szalejącego Kaczmarzyka nie pozwoliła na odrobienie strat Kotwicy. Kwarta ta była remisowa 24-24, ale w meczu prowadzili goście 38-47.

Po przerwie obraz gry nie uległ zmianie nadal drużyna z Opola utrzymywała dziewięciopunktowe prowadzenie. W tej części meczu w obu drużynach szwankowała skuteczność z gry. Dodatkowo goście mieli spore problemy ze skutecznością w meczu na linii rzutów osobistych. Ostatnie minuty kwarty to przewaga Politechniki, która powiększała przewagę do kilkunastu punktów. Przedostatnia kwarta zakończyła się prowadzeniem Opola 52-64.

Początek decydującej części meczu to popis Kaczmarzyka, który w pojedynkę zdobywał punkty dla Politechniki powiększając prowadzenie.  Niestety w szóstej minucie kwarty goście objęli najwyższe w tym meczu 22 punktowe prowadzenie. Nasza drużyna stopniowo zmniejszała prowadzenie gospodarzy, ale przewaga gości była zbyt duża. W ostatnich minutach z dobrej strony pokazali się nasi juniorzy starsi Walda oraz Strzępek. Ostatni mecz w tym roku w Hali Milenium zakończył się wygraną Politechniki Opolskiej 75-89. Kołobrzeską koszykówkę zasila Grupa Energa S.A.

Energa Kotwica Kołobrzeg – Weegree AZS Politechnika Opolska 75:89 (14:23, 24:24, 14:17, 23:25)

Energa Kotwica: Madray 18, Dłoniak 15, Bodych 12, Stanios 8, Walda 7, Kruszczyński 4, Strzępek 4, Wróbel 4, Janczak 3, Grudziński 0.

Weegree AZS Politechnika: Kaczmarzyk 31, Ochońko 13, Krzywdziński 11, Szymański 9, Wojciech Leszczyński 7, Cichoń 6, Dawdo 6, Wilk 6, Milun 0.