Terminarz Energa Kotwicy Kołobrzeg w sezonie 2017/18.

MECZE ROZGRYWANE W HALI MILENIUM 

ETAP 1

I RUNDA

  1. 23.09.2017 ENERGA KOTWICA – BIOFARM BASKET POZNAŃ  SOBOTA 18:00.
  2. 07.10.2017 ENERGA KOTWICA – GKS TYCHY  SOBOTA 19:00.
  3. 09.10.2017 ENERGA KOTWICA – SOKÓŁ ŁAŃCUT  PONIEDZIAŁEK 19:00.
  4. 18.10.2017 ENERGA KOTWICA – ELEKT.-INVEST ZB. PRUSZK.  ŚRODA 18:00.
  5. 08.11.2017 ENERGA KOTWICA – ENEA ASTORIA BYDGOSZCZ  ŚRODA 19:00.
  6. 19.11.2017 ENERGA KOTWICA – ZETKAMA NYSA KŁODZKO  NIEDZIELA 17:00.
  7. 02.12.2017 ENERGA KOTWICA – SPÓJNIA STARGARD   SOBOTA 18:00.
  8. 09.12.2017 ENERGA KOTWICA – SIARKA TARNOBRZEG  SOBOTA 18:00.
  9. 23.12.2017 PAUZA

II RUNDA

  1. 14.01.2018 ENERGA KOTWICA – SKK SIEDLCE  NIEDZIELA 17:00.
  2. 27.01.2018 ENERGA KOTWICA – JAMALEX POLONIA 1912 LESZNO  SOBOTA 18:00.
  3. 03.02.2018 ENERGA KOTWICA – R8 BASKET AZS POLIT. KRAKÓW  SOBOTA 18:00.
  4. 17.02.2018 ENERGA KOTWICA – WKS ŚLĄSK WROCŁAW  SOBOTA 18:00.
  5. 24.02.2018 ENERGA KOTWICA – POLFARMEX KUTNO  SOBOTA 18:00.
  6. 11.03.2018 ENERGA KOTWICA – KK WARSZAWA  NIEDZIELA 19:00.
  7. 21.03.2018 ENERGA KOTWICA – NOTEĆ INOWROCŁAW  ŚRODA 19:00.
  8. 31.03.2018 ENERGA KOTWICA – POGOŃ PRUDNIK  SOBOTA 18:00.

 

ETAP 2 – PLAY-OFF
I runda – ćwierćfinał – do trzech zwycięstw (2-2-1)
mecze 1 – 14 kwietnia (sobota)
mecze 2 – 15 kwietnia (niedziela)
mecze 3 – 21 kwietnia (sobota)
mecze 4 – 22 kwietnia (niedziela)
mecze 5 – 25 kwietnia (środa)
II runda – półfinał – do trzech zwycięstw (2-2-1)
mecze 1 – 28 kwietnia (sobota)
mecze 2 – 29 kwietnia (niedziela)
mecze 3 – 05 maja (sobota)
mecze 4 – 06 maja (niedziela)
mecze 5 – 09 maja (środa)
III runda – finał – do trzech zwycięstw (2-2-1)
mecz 1 – 12 maja (sobota)
mecz 2 – 13 maja (niedziela)
mecz 3 – 19 maja (sobota)
mecz 4 – 20 maja (niedziela)
mecz 5 – 23 maja (środa)
III runda – o trzecie miejsce – mecz i rewanż
mecz 1 – 12 maja (sobota)
mecz 2 – 19 maja (sobota)
ETAP 2 – PLAY-OUT – do trzech zwycięstw (2-2-1)
mecze 1 – 14 kwietnia (sobota)
mecze 2 – 15 kwietnia (niedziela)
mecze 3 – 21 kwietnia (sobota)
mecze 4 – 22 kwietnia (niedziela)
mecze 5 – 25 kwietnia (środa)

 

System rozgrywek

ETAP 1
Drużyny grają systemem każdy z każdym w dwóch rundach (mecz i rewanż).
Drużyny, które zajmą miejsca 1-8, będą uczestniczyć w Etapie 2 – play-off.
Drużyny, które zajmą miejsca 9-10, kończą rywalizację w sezonie po Etapie 1.
Drużyny, które zajmą miejsca 11-16, będą uczestniczyć w Etapie 2 – play-out.
Drużyna, która zajmie miejsce 17, kończy rywalizację w sezonie po Etapie 1 i traci prawo gry w 1 Lidze Mężczyzn.

ETAP 2 – PLAY-OFF
I runda – ćwierćfinał – do trzech zwycięstw (2-2-1)
w parach 1-8, 2-7, 3-6, 4-5
Zwycięzcy grają w II rundzie – półfinał, pokonani zajmują miejsca 5-8 wg kolejności
z Etapu 1.
II runda – półfinał – do trzech zwycięstw (2-2-1)
w parach 1/8 – 4/5 oraz 2/7 -3/6,
Zwycięzcy grają w III rundzie – finał, pokonani grają w III rundzie – o trzecie miejsce.
III runda – finał – do trzech zwycięstw (2-2-1)
Drużyna zwycięska uzyskuje prawo gry w Ekstraklasie Mężczyzn.
III runda – o trzecie miejsce – mecz i rewanż

ETAP 2 – PLAY-OUT
O utrzymanie – do trzech zwycięstw (2-2-1)
w parach 11-16, 12-15, 13-14
Zwycięzcy zajmują miejsca 11-13 wg kolejności z Etapu 1, pokonani zajmują miejsca 14-16 wg kolejności z Etapu 1 i tracą prawo gry w 1 Lidze Mężczyzn.