Zabrakło czasu

Mecz rozpoczęliśmy piątką Jakub Stanios, Hubert Kruszczyński, Sebastian Walda, Daniel Grujić oraz Łukasz Bodych. Początek spotkania to nieudane akcje z obu stron. Dopiero w 7 minucie meczu wynik otworzył Daniel Grujić celnym lay-upem.  Dalsza część meczu to utrzymująca się kilku punktowa przewaga gospodarzy dzięki rzutom z dystansu Jankowskiego i Kulona. Kwarta zakończyła się wynikiem 16-11.

Na początku drugiej kwarty obie drużyny nie miały problemów z celnymi rzutami. Trafianie w tej części meczu rozpoczął akcją 2+1 Szymczak. W naszej drużynie szybko odpowiedział Wróbel dwoma celnymi rzutami w tym jednym z dystansu zmniejszając stratę do 3 punktów. Na nasze nieszczęście rzucanie z dystansu w tym meczu rozpoczął Woroniecki. My odpowiedzieliśmy dwoma celnymi rzutami co zmusiło trenera gospodarzy do wzięcia czasu. Po przerwie gospodarze stopniowo zwiększali prowadzenie za sprawą serii 15-0, którą zakończył celnym rzutem z dystansu Jakub Stanios. W ostatniej akcji celnym rzutem z dystansu straty do gospodarzy zmniejszył Wróbel. Do przerwy na tablicy wyników widniał wynik 41-26.

Przedostania kwarta to wyrównana gra i utrzymująca się kilkunastopunktowa przewaga gospodarzy. W drugiej minucie kwarty dzięki celnym rzutom Staniosa, Kruszczyńskiego oraz Wróbla zmniejszyliśmy straty do 11 punktów. Niestety szybko odpowiedzieli gospodarze za sprawą Woronieckiego i Szymczaka serią 6-0. Na ostatnią przerwę w meczu schodziliśmy z 16 punktami starty do gospodarzy.

Na początku ostatniej kwarty przypomniał o sobie dobrze znany w Kołobrzegu Przemysław Wrona, który dominował pod naszym koszem. Dalsza część meczu to przewaga oscylująca w granicach 16-18 punktów aż do drugiej minuty i akcji 2+1 Staniosa. Wielu osobom na hali w Tychach wydawało się, że jest już po meczu. Za to właśnie kochamy koszykówkę. Czarodzieje z Wydm odrobili w minutę 8 punktów i na 5 sekund przed końcem meczu przegrywali tylko 4 punktami. Niestety faulowany Szymczak trafił dwa rzuty wolne. Po raz kolejny nasz rozgrywający oddał swój ,,Rzut Staniosa” tym razem z własnej trumny ustalając wynik spotkania na 86-83. Następny mecz zagramy już w najbliższą środę 16 października o godzinie 19:00 zmierzymy się w hali Milenium w derbowym starciu z Czarnymi Słupsk. Zapraszamy wszystkich kibiców na to wydarzenie. Kołobrzeską koszykówkę zasila Grupa Energa SA.

GKS Tychy – Energa Kotwica Kołobrzeg 86:83 (16:11, 25:15, 22:21, 23:36)

GKS: Szymczak 15, Karpacz 13, Wrona 13, Jankowski 12, Kulon 11, Majka 9, Woroniecki 9, Kędel 2, Zmarlak 2, Piotrowski 0, Zawadzki 0.

Energa Kotwica: Wróbel 19, Stanios 18, Bodych 17, Kruszczyński 12, Przyborowski 10, Grujić 5, Strzępek 2, Janczak 0, Walda 0, Madray 0.

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis!