13 Grudnia Pechowy Dla Energa Kotwicy

Mogłoby się wydawać, że środowe spotkanie w ramach 22 kolejki będzie jednostronnym widowiskiem. Zdecydowanym faworytem spotkania byli gospodarze, którzy ulokowali się na drugim miejscu w ligowej tabeli i od lat są jednym z zespołów wiodących. Niemniej jednak, najlepszy start w historii drużyny Dariusza Kaszowskiego został przerwany w meczu z Eneą Astorią Bydgoszcz i obfitował trzema porażkami z rzędu. Łańcucianie zrehabilitowali się w zaciętym  pojedynku z Polfarmexem Kutno, ale pojawili się w zasięgu kołobrzeżan, którzy po serii porażek i trudnym początku sezonu wrócili na właściwe tory, odnosząc 3 zwycięstwa w ostatnich kolejkach.

Całe spotkanie należało do gospodarzy (34:25, 26:29, 24:26, 20:13). Duet Zywert-Małgorzaciak szalał w ataku, notując łącznie 63 punkty 7 zbiórek i 9 asyst dla swojego zespołu. Pierwszy zdobył 28 punktów, 3 zbiórki i 8 asyst, uzyskując najlepszy wynik w swojej pierwszoligowej karierze, natomiast drugi do tego dorobku dorzucił  35 punktów, 4 zbiórki i 1 asystę, a do własnego rekordu zabrakło mu tylko 4 punktów.

Dopiero w drugiej kwarcie oraz po zmianie stron,  drużynie Dawida Mieczkowskiego udało się dogonić rozpędzone Sokoły i doprowadzić do ich dwupunktowej przewagi, przede wszystkim dzięki dobrej skuteczności w ataku (69% za 2 i 41% za 3). „Czarodzieje z wydm” zagrali jednak słabiej w zbiórkach (35 do 22). Co więcej,  tylko 10 razy stali na linii rzutów wolnych, natomiast ich rywale aż 36.

Kotwica Kołobrzeg była blisko kolejnego zwycięstwa, ale ostatecznie uległa Sokołowi Łańcut 104:93.

-Mecz przebiegał bardzo chaotycznie. W kilku momentach udało nam się przejąć inicjatywę, jednak zabrakło nam zimnej krwi i wyrachowania, aby móc przełamać przeciwnika- mówi Patryk Przyborowski – Nie ma teraz czasu na rozstrząsanie tego spotkania. Następny mecz czeka nas już w sobotę- dodaje.

Najlepiej punktującym zawodnikiem był Łukasz Bodych- 20 punktów, 7 zbiórek, 2 asysty, 1 przechwyt oraz 3 faule wymuszone.

O dwa punkty mniej zanotował Patryk Przyborowski. Dobre zawody rozegrał również Damian Janiak, który dołożył 15 „oczek”, 5 zbiórek i 9 asyst.

Dla naszego zespołu punkty zdobywali:

Ł.Bodych 20, P.Przyborowski 18, D.Janiak 15, D.Grujić 12, J.Zalewski 9, P.Wrona 4, J.Stanios 3, P.Lasota 2, A.Suliński, K.Izraelski 0.

„Kamienie milowe” w tym spotkaniu osiągneli:

Paweł Lasota- 350 punktów w barwach Kotwicy,

Szymon Ryżek przekroczył 400 punktów w barwach Kotwicy,

Szymon Ryżek rozegrał swój 50 mecz w barwach Kotwicy.

Kolejne spotkanie zostanie rozegrane w sobotę 15 grudnia z AZS AGH Kraków o godzinie 19:30. Przypominamy, że sponsorem tytularnym Kotwicy jest Grupa Energa S.A.

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.


*