Derby dla Czarnych

Spotkanie rozpoczęliśmy piątką Jakub Stanios, Hubert Kruszczyński, Daniel Grujić, Łukasz Bodych oraz Nick Madray. Na hali oprócz kibiców Kotwicy pojawiła się głośna grupa ze Słupska. W mecz zdecydowanie lepiej weszli Czarodzieje z Wydm, którzy w 7 minucie kwarty prowadzili 10-0. Szybko do odrabiania strat wzięli się Czarni za sprawą celnych rzutów głównie z dystansu Małgorzaciaka oraz Janiaka doprowadzając do remisu 13-13. Końcówka kwarty to celne rzuty byłego kapitana Kotwicy dające prowadzenie Czarnym 15-17.

Ponownie lepiej kwartę rozpoczęła Kotwica za sprawą Wróbla, który wykorzystał 3 rzuty wolne po faulu Janiaka oraz Staniosa, który dołożył 2 punkty, dzięki czemu powróciliśmy na prowadzenie. Dalsza część meczu to twarda gra pod koszem i duża ilość fauli po obu stronach. W takiej grze lepiej czuli się goście odrabiając straty oraz wychodząc na nieznaczne prowadzenie. Pierwszy raz w tym meczu swoją broń rzutów z dystansu pokazali goście, którzy utrzymywali prowadzenie w granicach 6-8 punktów. Kotwicę w grze utrzymywał głównie Wróbel trafiając rzut z dystansu oraz rzuty wolne. Straty po faulu Pełki zmniejszył Bodych trafiając 3 rzuty wolne. Do przerwy wygrywali Czarni 32-39.

Początek III kwarty to dobra gra Kotwicy. Trafiliśmy cztery rzuty 2 punktowe, natomiast trafić z dystansu nie mogli goście. Tym samym wynik oscylował w granicy remisu. Dalsza część meczu to twarda obrona i największa ilość strat drużyn w meczu. Ostatnie 4 minuty kwarty to powiększająca się przewaga Czarnych. Ponownie przypomniał o sobie dobrze dysponowany tego dnia Małgorzaciak trafiając z dystansu z czym Kotwica miała duże problemy. Przedostatnia kwarta zakończyła się wynikiem 54-60.

Niestety ostatnia kwarta rozpoczęła się zupełnie inaczej niż poprzednie. Mieliśmy nadal problem z celnością z dystansu, natomiast festiwal rzutów rozpoczął Dutkiewicz trafiając trzy rzuty z dystansu co spowodowało 15 punktowe prowadzenie na 6 minut przed końcem meczu. Obraz gry nie uległ zmianie. Goście powiększali prowadzenie. Spotkanie zakończyło się wynikiem 58-80. Kolejny mecz zagramy w niedzielę na wyjeździe z Pruszkowem. Kołobrzeską koszykówkę zasila Grupa Energa SA.

 

Energa Kotwica Kołobrzeg – STK Czarni Słupsk 58:80 (15:17, 17:22, 22:21, 4:20)

Energa Kotwica: Grujić 13, Bodych 12, Wróbel 12, Stanios 8, Kruszczyński 6, Madray 3, Przyborowski 2, Walda 2, Grudziński 0.

STK Czarni: Małgorzaciak 19, Kordalski 16, Dutkiewicz 13, Janiak 11, Wyszkowski 7, Długosz 5, Pełka 5, Fraś 4, Grześ 0, Szczepanek 0.

 

 

 

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.


*