Derby Pomorza Środkowego

Już w czwartej kolejce Suzuki 1 Ligi Mężczyzn zmierzymy się w derbowym starciu z Grupą Sierleccy-Czarnymi Słupsk. O wygraną w hali Gryfia nie będzie łatwo, ponieważ drużyna ze Słupska z kompletem zwycięstw przewodzi w ligowej tabeli.

W drużynie Czarnych doszło do sporych zmian, patrząc na drużynę z poprzedniego sezonu. Klub ze Słupska opuścili między innymi Filip Małgorzaciak, Wojciech Fraś oraz Marcin Dutkiewicz. Na ich miejsce pozyskano Damiana Pielocha, Huberta Pabiana oraz Piotra Śmigielskiego. Po kilku sezonach w Kołobrzegu do Słupska postanowił wrócić Patryk Przyborowski, natomiast Słupsk na Kołobrzeg zamienił Hubert Wyszkowski. Liderem tej drużyny jest jeden z najlepszych rozgrywających ligi Adrian Kordalski wspomagany przez Damiana Pielocha, Piotra Śmigielskiego oraz Huberta Pabiana. Srebrny medalista z poprzedniego sezonu również w tym sezonie walczyć będzie o pierwsze miejsca w ligowej tabeli.

Derby Pomorza Środkowego mają ponad dwudziestoletnią tradycję. Drużyny z Kołobrzegu i Słupska spotykały się ogółem 36-krotnie. Bilans pojedynków jest zdecydowanie po stronie Czarnych 26-10. Bilans w Kołobrzegu 7-11, natomiast w Słupsku 3-15. Mecz ten będzie transmitowany na żywo za pośrednictwem strony tvcom.pl. Sponsorem tytularnym Kotwicy jest Energa Grupa Orlen.

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.


*