Derby Pomorza Środkowego

Ostatnie derby  Pomorza Środkowego z drużyną z Koszalina zostały rozegrane 22 lutego 2014 roku w Koszalinie z miejscowym AZS na szczeblu ekstraklasy. Kołobrzeżanie ponieśli wtedy wysoką porażkę. Teraz na poziomie Suzuki 1 Ligi Mężczyzn zmierzymy się z innym przedstawicielem koszalińskiej koszykówki Żakiem. W tym meczu faworytem będą Czarodzieje z Wydm, ale często wyniki sparingów oraz ostanie spotkania nie zawsze sprawdzają się w przypadku meczów derbowych.

Z Żakiem mierzyliśmy się już przed sezonem w spotkaniach sparingowych. W tych dwukrotnie górą była Kotwica. Również początek sezonu nie był udany dla koszalinian, którzy mierzyli się z silnymi drużynami Sokoła Łańcut, GKS Tychy oraz w ostatni weekend z Górnikiem Wałbrzych. Najbliżej wygranej Żak był w Tychach gdzie przegrał zaledwie punktem a mógł doprowadzić do dogrywki, ale na linii rzutów wolnych pomylił się Wiktor Sewioł.

Liderami tej drużyny są weterani ekstraklasowych parkietów z przeszłością w Kotwicy. Mowa o Darrellu Harrisie, który zdobywa średnio ponad 16 punktów i 16 zbiórek na mecz oraz Jakub Dłoniak drugi najlepszy rzucający ligi ze średnią 20 punktów. Wspomagani są przez Wiktora Sewioła oraz Marcina Tomaszewskiego. Dużym problemem trenera Ignatowicza jest brak dwóch zawodników obwodowych Mateusza Prycia i Konrada Koziorowicza.

Czarodzieje z Wydm wspierani będą przez grupę kibiców w liczbie ponad 40 osób. Zapowiada się iście derbowa atmosfera w koszalińskiej hali. Mecz ten odbędzie się 20 października o godzinie 18:00 na hali Gwardii. Bilety dostępne są na stronie http://zakkoszalin.abilet.pl/ Spotkanie to transmitowane będzie na stronie intsat.tv.

 

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.


*