Derby z Koszalinem

W środowej kolejce czekają nas derby z Żakiem Koszalin w hali Milenium. Podopieczni trenera Ignatowicza zajmują obecnie 14 miejsce w tabeli. W pierwszym spotkaniu tych drużyn Kotwica pokonała Żaka na jego parkiecie 64-80. W ostatniej kolejce koszalinianie musieli uznać wyższość Górnika 82-74.

Liderami Żaka są: Fineto Lungwana średnio 18 punktów i 4 zbiórki na mecz oraz byli zawodnicy Kotwicy Jakub Dłoniak średnio 17 punktów i 2 zbiórki na mecz, Darrell Harris średnio 14 punktów i 14 zbiórek na mecz. Od dyspozycji trójki tych zawodników często zależy końcowy wynik koszalinian, a pod znakiem zapytania ze względu na kontuzje stoi występ Lungwany. Wspomagani są przez Marcina Tomaszewskiego, Marcina Zarzecznego oraz Wiktora Sewioła. Warto dodać, że w Żaku występuje Maciej Szewczyk, który również reprezentował barwy Kotwicy.

Koszalinianie zdobywają średnio 76 punktów, tracąc 80. Żak wykonuje tyle samo celnych rzutów za dwa punkty co Kotwica (średnio 21,9 na mecz) zajmując 2 miejsce w lidze pod tym względem. Dużo gorzej radzą sobie w przypadku celnych rzutów z dystansu zajmując ostatnie miejsce w lidze (średnio 6,3 na mecz). Dzięki najlepszemu zbierającemu ligi Harrisowi Żak zajmuje 6 miejsce w lidze w zbiórkach ze średnią 39 na mecz.

Mecz ten odbędzie się w środę 2 lutego o godzinie 19:00 w hali Milenium. W trakcie spotkania nie zabraknie atrakcji dla kibiców w postaci konkursów w tym rzut Susła z połowy boiska o wygraną 500 złotych. Ponownie gościć będziemy utalentowane dziewczynki z grup tanecznych i akrobatycznych Top Toys Szkoła Tańca. Sponsorem derbowego meczu jest Grupa Hotele Polskie

Bilety na to spotkanie dostępne są na stronie http://www.ticketik.pl/#!/Wydarzenie/1932  w biurze klubowym w dniach od poniedziałku do piątku w godzinach pracy biura (10:00-15:00). Sponsorem strategicznym kołobrzeskiej koszykówki jest Sensation Poland.

 

 

 

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.


*