Do Pruszkowa po pierwsze zwycięstwo

Po derbach Pomorza Środkowego Czarodzieje z Wydm nie mają za wiele czasu na odpoczynek. Niedzielny mecz z Pruszkowem będzie 3 spotkaniem ligowym w przeciągu 8 dni dla Kotwicy. Warto dodać, że podróżujemy najwięcej kilometrów w całej lidze.

Znicz po sezonie opuścili Karol Kamiński oraz Przemysław Tradecki, a w ich miejsce pozyskano Januarego Sobczaka, utalentowanego Mateusza Szczypińskiego oraz Mateusza Stawiaka. W drużynie trenera Kierlewicza pozostali ważni gracze jak Robert Cetnar, Michał Kierlewicz oraz Mateusz Szwed. Patrząc na ostatnie spotkania Znicza zdecydowanym liderem drużyny jest podkoszowy Mateusz Szwed, który wraz z Niedźwiedzkim jest najlepszym zbierającym ligi ze średnią 12,5 zbiórki na mecz. Co ciekawe Szwed nie należy do najwyższych podkoszowych, ponieważ mierzy 198 cm wzrostu. Jest on również najlepiej punktującym zawodnikiem ze średnią ponad 18  punktów na mecz. Oprócz Szweda sporo punktów zdobywa Szczypiński ze średnią 17,5 punktu na mecz. Drużyna z Pruszkowa ma na swoim koncie jedną wygraną w 3 kolejce na wyjeździe z Poznaniem.

Patrząc na dotychczasową historię pojedynków mamy remis 7-7. W Pruszkowie 3 zwycięstwa oraz 4 porażki, natomiast w Kołobrzegu 4 zwycięstwa i 3 porażki. Kołobrzeską koszykówkę zasila Grupa Energa SA.

Ciekawostki statystyczne:

-Łukasz Bodych potrzebuje 4 zbiórek, aby mieć 700 w barwach Kotwicy.

-Daniel Grujić potrzebuje 8 punktów, aby mieć 950 w barwach Czarodziejów.

-Patryk Przyborowski potrzebuje 9 asyst, aby mieć 100 w barwach Kotwicy.

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.


*