Druga wygrana w hali Milenium

Wczorajsze spotkanie rozpoczęło się dla nas zdecydowanie lepiej niż tydzień temu. Już po pięciu minutach gry prowadziliśmy 17:6. Szczególnie dobrze prezentowali się Damian Pieloch oraz Piotr Śmigielski, którzy co rusz powiększali przewagę Kotwicy. Wśród krakowian wyróżniał się Wojciech Fraś, lecz ten był nieskuteczny z linii rzutów wolnych. Za sprawą świetnej pierwszej kwarty przewaga Kotwicy wynosiła już 11 oczek. W drugiej części gry „Czarodzieje z wydm” sukcesywnie odskakiwali rywalom. Wręcz niesamowity moment zaliczył Damian Pieloch, który w niecałe trzy minuty zdobył… 14 punktów (w tym czterokrotnie z dystansu)! Równo z syreną końcową daleko zza linii 6,75 m trafił jeszcze Remon Nelson, a kołobrzeżanie schodzili do szatni, mając 20 punktów więcej niż rywale.

Trzecią kwartę również należy przypisać na konto Kotwicy. Podopiecznym trenera Rafała Franka udało się wymusić wiele strat wśród krakowian, a także zatrzymać ich na jedynie dziesięciu oczkach w tej części gry. Na początku ostatniej odsłony rywalizacji obie ekipy dzieliło już prawie 30 oczek różnicy, a tym samym szkoleniowiec Kotwicy zdecydował się na posadzenie na ławce graczy pierwszej piątki. To wyraźnie wpłynęło na wynik czwartej kwarty, w której lepiej poradzili sobie koszykarze z Krakowa, wygrywając 29:19. Spore wydarzenie miało miejsce na niecałe cztery minuty przed końcem, gdy na parkiet wszedł Franciszek Chac. 14-letni wychowanek Kotwicy już w pierwszej akcji trafił „trójkę” i tym samym stał się najmłodszym zawodnikiem, który zdobył punkty w ramach pierwszoligowych rozgrywek. Finalnie, Kotwica pokonała AZS AGH Kraków 92:73. Dla „Czarodziejów z wydm” było to drugie zwycięstwo w sezonie, zaś dla gości – trzecia przegrana.

 

Kotwica Kołobrzeg – AZS AGH Kraków 92:73 (25:14, 29:20, 19:10, 19:29)

Kotwica: Pieloch 25, Itrich 15, Kurpisz 11, Jakubiuk 8, Nelson 7, Wyszkowski 6, Wieczorek 6, Śmigielski 6, Długosz 4, Chac 3, Kolasiński 1.

AZS AGH: Wydra 16, Leszczyński 15, Rojek 13, Zgłobicki 8, Fraś 8, Zmarlak 6, Dyrda 6, Pieniążek 1, Majka 0.

Piotr Janczarczyk

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.


*