Dwie dogrywki bez happy endu

W ostatnim meczu w roku zmierzyliśmy się w hali Milenium z drużyną Weegree AZS Politechniką Opolską. Był to pojedynek drużyn sąsiadujących ze sobą w tabeli i mających aspiracje do gry w fazie play-off.

Spotkanie rozpoczęliśmy piątką Norbert Kulon, Piotr Robak, Szymon Pawlak, Filip Struski i debiutujący w pierwszej piątce Wojciech Wątroba, który zastąpił kontuzjowanego Michała Marka. Pierwsze punkty w meczu zdobyli Czarodzieje z Wydm za sprawą Kulona i Struskiego. Jednak bardzo szybko odpowiedzieli Opolanie. W dalszej części kwarty lekką przewagę mieli gospodarze jednak ostatnie minuty należały do gości, którzy wyszli na prowadzenie. Po pierwszej kwarcie prowadziła Politechnika 13-18.

Ponownie w kwartę lepiej weszli Czarodzieje z Wydm, którzy wyszli nawet na 4 punktowe prowadzenie. Z biegiem czasu utrzymywała się kilkupunktowa przewaga Kotwicy za sprawą dobrej gry Kruszczyńskiego. Jednak podobnie jak w pierwszej kwarcie ostatnia minuta należała do gości, którzy objęli prowadzenie. Do przerwy wygrywała Politechnika 38-43.

Po przerwie goście utrzymywali swoje kilkupunktowe prowadzenie nie dając zbliżyć się gospodarzom i kontrolując wynik spotkania mimo wygranej kwarty przez Czarodziejów z Wydm (18-6) i poprawie gry w obronie. Przed ostatnią kwartą prowadzili goście 56-59.

Na ostatnią kwartę obie drużyny wyszły bardzo zmotywowane, by zdobyć ostatnie w tym roku dwa ważne punkty do ligowej tabeli. Rzucanie w kwarcie rozpoczął Jodłowski, trafiając z dystansu. Jednak z biegiem kwarty coraz bardziej do głosu dochodzili Czarodzieje z Wydm, którzy na 7 minut przed końcem kwarty wyszli na prowadzenie i utrzymywali je prawie do końca meczu, ale niestety na 20 sekund przed końcem meczu z dystansu trafił Jankowski, doprowadzając do wyrównania. W kolejnej akcji mieliśmy rzut na wygraną, którego nie trafił Struski i tym samym regulaminowy czas gry zakończył się remisem po 75 i mieliśmy pierwszą w tym sezonie dogrywkę w hali Milenium.

Dogrywkę dużo lepiej rozpoczęli goście, którzy wypracowali 6 punktowe prowadzenie. Czarodzieje z Wydm zdołali jednak odrobić straty i wyjść na dwu punktowe prowadzenie za sprawą Robaka. Tak jak w ostatnich sekundach 4 kwarty tak w dogrywce rzut tym razem z półdystansu oddał Jankowski doprowadzając do kolejnej dogrywki. Kolejna dogrywka to jednak znacząca przewaga gości, którzy szybko wypracowali sobie 6 punktowe prowadzenie, które nie oddali do końca dogrywki,  wygrywając w całym spotkaniu 89-95. Kołobrzeską koszykówkę zasila Energa Grupa Orlen.

 

Energa Kotwica Kołobrzeg – Weegree AZS Politechnika Opolska 89:95 (13:18, 25:25, 18:16, 19:16, d. 8:8, 6:12)

Energa Kotwica: Kulon 22, Robak 15, Kruszczyński 13, Pawlak 9, Struski 9, Stawiak 8, Wyszkowski 7, Wątroba 4, Sadło 2, Stankowski 0.

Weegree AZS Politechnika: Jankowski 17, Brenk 15, Łabinowicz 15, Jodłowski 14, Szymański 14, Wilk 11, Kaczmarzyk 7, Skiba 2, Krajewski 0, Piszczatowski 0.

 

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.


*