Energetyczne starcie po raz drugi

Energa Kotwica Kołobrzeg po sobotniej porażce przygotowuje się do kolejnego ważnego meczu. Już w najbliższą środę w bydgoskiej Artego Arenie zmierzy się z Eneą Astorią Bydgoszcz. Stawka spotkania jest wysoka, bo jego wynik będzie liczyć się w walce o play-off lub zajęcie bezpiecznego miejsca 9-10 po rundzie zasadniczej.

Astoria, plasująca  się aktualnie na 10 miejscu w tabeli (bilans tego zespołu to 10 zwycięstw i 13 porażek), po wygraniu ostatnich 3 spotkań, chce kontynuować zwycięską serię. Jest to przeciwnik bardzo niewygodny, o czym zdążyła się już przekonać drużyna Sokoła Łańcut w 16. kolejce, gdy w  Bydgoszczy przegrała 75:80.

Analizując skład naszego środowego przeciwnika, widać, że trzech najlepiej punktujących zawodników w tamtejszym zespole to „nowe twarze” – Mikołaj Grod, który przyszedł z Noteci Inowrocław, Michał Aleksandrowicz dołączył z początkiem stycznia 2018 z Legii Warszawa, natomiast Paweł Śpica przyszedł do Astorii ze Spójni Stargard. Występ dwóch pierwszych jest niepewny ze względu na urazy, ale Śpica pod ich nieobecność wyrasta na lidera Bydgoskiej drużyny (średnia punktowa w 2018 roku to 15,43 pkt./mecz, a w całym obecnym sezonie 11,8 pkt./mecz)

Historia spotkań drużyn z Kołobrzegu i Bydgoszczy sięga sezonu 1992/1993 i obejmuje 34 mecze – 17 z nich padło łupem Kotwicy natomiast druga siedemnastka zapisana jest na koncie Astorii (bilans Kotwicy w meczach rozgrywanych w Bydgoszczy – 4 zwycięstwa i 13 porażek). Zasadnicze pytanie brzmi więc: Kto przechyli szalę na swoją stronę? Początek tego spotkania już w środę o godzinie 18:30.

„Ciekawostki statystyczne” przed meczem z drużyną Enea Astoria Bydgoszcz:

  • PAWEŁ DZIERŻAK POTRZEBUJE 2 ASYST ABY MIEĆ 200 W BARWACH KOTWICY
  • PAWEŁ BODYCH POTRZEBUJE 2 ZBIÓREK ABY MIEĆ 50 W BARWACH KOTWICY
  • ŁUKASZ BODYCH POTRZEBUJE 12 PUNKTÓW ABY MIEĆ 600 W BARWACH KOTWICY
  • ŁUKASZ BODYCH MOŻE ZAGRAĆ PO RAZ 50 W MECZU LIGOWYM W BARWACH CZARODZIEJÓW
  • PAWEŁ DZIERŻAK POTRZEBUJE 8 PUNKTÓW ABY MIEĆ 350 W BARWACH CZARODZIEJÓW
  • SZYMON RYŻEK POTRZEBUJE 19 PUNKTÓW ABY MIEĆ 200 W BARWACH KOTWICY

Fot. Edward Stępień.

 

 

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.


*