Hala Milenium po raz kolejny niezdobyta

W sobotni wieczór zmierzyliśmy się z Decką Pelplin w hali Milenium. Do Kołobrzegu przyjechało aż 5 byłych zawodników Kotwicy, czyli Nick Madray, Paweł Dzierżak, Paweł Pawłowski oraz rozpoczynający sezon w Kołobrzegu Aleksander Załucki i Tymon Szymański.

Mecz rozpoczęliśmy piątką Norbert Kulon, Piotr Robak, Szymon Pawlak, Filip Struski, Michał Marek. Spotkanie bardzo dobrze rozpoczęli Czarodzieje z Wydm, którzy z pewnością chcieli zrehabilitować się za porażkę z Krosnem. Zza łuku trafiał Struski a pod koszem punkty zdobywał Marek. Kotwica szybko odskoczyła na blisko 10 punktowe prowadzenie. Gości w grze utrzymywał głównie Paweł Dzierżak. W dalszej części kwarty nadal trafialiśmy rzuty z dystansu, na co nie potrafiła odpowiedzieć Decka. Pierwsza kwarta zakończyła się prowadzeniem Kotwicy 27-22.

Początek drugiej części spotkania to powiększająca się przewaga Czarodziejów z Wydm za sprawą w dużej mierze dobrej gry Wyszkowskiego. Goście nie potrafili zmniejszyć strat, które utrzymywało się w granicach kilkunastu punktów. Po raz pierwszy w biało-niebieskich barwach zagrał Wojciech Wątroba, zdobywając swoje pierwsze punkty dla Kotwicy. Do przerwy prowadziła Kotwica 47-32.

Niestety jak miało to miejsce w poprzednich spotkaniach 3 kwarta była najsłabszą w naszym wykonaniu w tym meczu. Mieliśmy problemy ze zdobywaniem punktów, a na dodatek popełnialiśmy błędy, które Decka szybko wykorzystywała. Liderzy drużyny z Pelplina, czyli Paweł Dzierżak, Madray i Dutkiewicz mozolnie odrabiali straty. Przed ostatnią kwartą prowadziła Kotwica 58-55.

Na spółkę Pietras z Pawłowskim szybko wyprowadzili na pierwsze prowadzenie w meczu Deckę. Na nasze szczęście trafiać z dystansu zaczęli Kulon, Robak i Struski, a pod naszym koszem Dzierżaka i Madray’a zatrzymał efektownymi blokami Wątroba. Tym samym wróciliśmy na prowadzenie, które na 2 minuty przed końcem meczu wynosiło 10 punktów. Takiej przewagi nie oddaliśmy już do końca spotkania i mogliśmy się cieszyć z kolejnej wygranej w hali Milenium. Kołobrzeską koszykówkę zasila Energa Grupa Orlen.

Energa Kotwica Kołobrzeg – Decka Pelplin 80:72 (27:22, 20:10, 11:23, 22:17)

Energa Kotwica: Struski 21, Kulon 15, Pawlak 13, Wyszkowski 10, Robak 8, Marek 4, Wątroba 3, Sadło 2, Stankowski 2, Stawiak 2, Kruszczyński 0.

Decka: Paweł Dzierżak 19, Pawłowski 12, Dutkiewicz 9, Pietras 9, Burczyk 7, Madray 7, Majewski 5, Sączewski 2, Załucki 2, Wojciech Dzierżak 0, Gonzalez 0.

 

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.


*