Jedziemy Do Bydgoszczy

Po meczu z Czarnymi kończymy ten minimaraton meczowy (3 mecz w przeciągu tygodnia) w Bydgoszczy spotkaniem z tamtejszą Enea Astorią. Bardzo trudnym przeciwnikiem – liderem ligi jeśli chodzi o skuteczność (56,3%) i średnią ilość celnych i wykonywanych rzutów za 2 pkt. (25,1 celnego rzutu za 2 pkt./mecz, 44,6 oddawanego rzutu za 2 pkt./mecz) oraz skuteczność (48,9%) i średnią ilość celnych rzutów z gry. Taka ilość oddawanych i celnych rzutów oznacza, iż Astoria wręcz lubuje się w szybkiej grze, gdzie wystarczą sekundy i akcja spod jednego kosza jest już pod drugim koszem. To pozwala graczom z Bydgoszczy osiągnąć podium (3 miejsce) jeśli chodzi o średnią punktów na mecz (84,3 pkt./mecz). Dużo zbierają (3 miejsce w lidze – 40,7 zbiórki/mecz) oraz sporo asystują (4 miejsce w lidze 19,7 asysty/mecz). Szybka gra pozwala wygenerować masę przechwytów (2 miejsce w lidze – 8,6 przechwytu/mecz) oraz wymuszać mnóstwo fauli rywala (2 miejsce w lidze – 22,3 wymuszonego faulu rywala/mecz), ale na szczęście są również najgorszą drużyną w lidze pod względem skuteczności rzutów za 1 pkt. (63,3%).

Ze słabych punktów – w ataku odpuszczają linie 6,25m i są najgorszą drużyną w lidze jeśli chodzi o średnią celnych i wykonywanych rzutów za 3 pkt. na mecz (odpowiednio 6,6 celnego i 20,3 oddawanego).

Aż pięciu zawodników generuje średnio ponad 10 punktów na mecz (Paweł Śpica, Mikołaj Grod, Marcin Nowakowski, Grzegorz Kukiełka i Jakub Dłuski) i jeżeli trzeba wyróżnić to poza najlepszym strzelcem drużyny (Śpica – 14,6 pkt./mecz) obawiać się powinniśmy Mikołaja Groda i Marcina Nowakowskiego (obaj średnie 12,4 pkt./mecz z tym, że Grod „dorzuca” do tego 6,7 zbiórki/mecz a Nowakowski 6,7 asysty/mecz i 4,9 wymuszonego faulu przeciwnika/mecz).

W całej dotychczasowej historii oba kluby spotykały się 36 razy w oficjalnych meczach: 16 razy górą była Kotwica Kołobrzeg a 20 razy Astoria Bydgoszcz (bilans w Bydgoszczy to 4-14)

Czas na „Ciekawostki statystyczne”:

  • ADRIAN SULIŃSKI POTRZEBUJE 11 PUNKTÓW ABY MIEĆ 500 W BARWACH KOTWICY
  • DANIEL GRUJIĆ POTRZEBUJE 5 PUNKTÓW ABY MIEĆ 750 W BARWACH CZARODZIEJÓW
  • SZYMON RYŻEK POTRZEBUJE 4 PUNKTÓW ABY MIEĆ 450 W BARWACH KOTWICY
  • SZYMON RYŻEK POTRZEBUJE 4 ASYST ABY MIEĆ 50 W BARWACH CZARODZIEJÓW
  • PAWEŁ LASOTA POTRZEBUJE 4 ZBIÓREK ABY MIEĆ 200 W BARWACH KOTWICY
  • JAKUB STANIOS POTRZEBUJE 3 PUNKTÓW ABY MIEĆ 100 W BARWACH CZARODZIEJÓW

 

Dopingujmy „Naszą” drużynę w hali Artego Arena w Bydgoszczy jak również w internecie (transmisja na YouTube https://www.youtube.com/channel/UChWyC0UZsKFtZfkscA-bZ7g).

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.


*