Miłe złego początki

Do Kołobrzegu przyjechała drużyna z Wrocławia, która po porażce na własnym parkiecie z Dzikami chciała udowodnić, że był to jedynie wypadek przy pracy. Mecz rozpoczęliśmy piątką Norbert Kulon, Piotr Robak, Szymon Pawlak, Mateusz Stawiak i Michał Sadło.

Początek spotkania to niecelne rzuty z obu stron. Dopiero po blisko 2 minutach wynik meczu otworzył Jędrzejewski. Z każdą minutą kwarty stopniowo rosła przewaga gospodarzy, a WKK miało duże problemy z celnością popełniając kilka strat. Pierwsza część meczu zakończyła się wyraźnym prowadzeniem Kotwicy 19-10. Co ciekawe w pierwszych dwóch spotkaniach naszą bolączką były właśnie I kwarty wyraźnie przegrywane.

Na drugą kwartę goście wyszli bardzo zmotywowani czego efektem była zdecydowanie lepsza gra w obronie oraz skuteczność, chociaż początek należał do Czarodziejów z Wydm czego efektem było najwyższe prowadzenie w meczu 13-punktów. Niestety po raz pierwszy w meczu dał o sobie znać duet rzucających WKK Koelner-Prostak, którzy rozpoczęli rzucanie z dystansu w tym meczu. Z biegiem kwarty topniała przewaga gospodarzy. Do przerwy widniał na tablicy wyników w hali Milenium remis po 34.

Po przerwie po raz kolejny przypomniał o sobie Prostak, który szybko wyprowadził gości na 6 punktowe prowadzenie za sprawą dwóch celnych rzutów z dystansu. Szybko na rzuty Prostaka z dystansu tym samym odpowiedział Stawiak wraz z Daszke, ale przewaga gości utrzymywała się w granicach 6 punktów. Przedostatnia część meczu zakończyła się prowadzeniem gości 61-53.

W ostatniej kwarcie przypomniał o sobie Niedźwiedzki, który grał bardzo dobrze w obronie oraz zdobywał ważne punkty dające w miarę bezpieczne prowadzenie WKK. Na minutę przed końcem meczu mieliśmy możliwość zbliżenia się na zaledwie punkt do Wrocławian, ale rzutu z dystansu nie trafił Załucki. Mecz zakończył się wygraną WKK 73-80. Kolejny mecz zagramy już w środę z Czarnymi Słupsk. Kołobrzeską koszykówkę zasila Energa Grupa Orlen.

Energa Kotwica Kołobrzeg – WKK Wrocław 73:80 (19:10, 15:24, 19:27, 20:19)

 

Energa Kotwica: Załucki 15, Robak 14, Kulon 10, Stawiak 9, Daszke 6, Pawlak 5, Sadło 4, Szymański 3, Wyszkowski 3, Kruszczyński 2, Marek 2.

 

WKK: Prostak 19, Koelner 12, Niedźwiedzki 12, Kiwilsza 11, Jędrzejewski 9, Rutkowski 9, Patoka 4, Sitnik 4, Uberna 0.

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.


*