Nie Najlepszy Początek Roku

Rundę rewanżową zaczęliśmy od spotkania z Biofarmem Basket Poznań, z którym to poprzednio przegraliśmy zaledwie jednym punktem. Mecz zapowiadał się trudny dla obydwóch zespołów, jednakże szala zwycięstwa przychyliła się na korzyść gości.

Od pierwszej kwarty rywale postawili trudne warunki- mieli zdecydowanie lepsze otwarcie, przez co gospodarze musieli ich gonić. Dopiero w końcówce udało im się zbliżyć do przeciwnika. Drużyna gości prowadziła przez 38 minut, a Kotwica zaledwie 43 sekundy.

W drugiej odsłonie było podobnie, bowiem Biofarm ponownie odskoczył na 12 „oczek”. W przedostatniej kwarcie Kotwica sprawnie odrobiła straty dzięki dobrej dyspozycji Adriana Sulińskiego oraz Łukasza Bodycha.

W drużynie przeciwnej, dobre zawody rozegrali Marcin Flieger (22 punkty, 3×3, 3 zbiórki) oraz Mikołaj Kurpisz, który zanotował double-double (14 punktów i 11 zbiórek). Decydująca okazała się ostatnia kwarta. Przez dłuższy czas tylko Basket zwiększał swój wynik, w rezultacie przejmując niemal 20 punktowe prowadzenie.

W całym spotkaniu stosunek zbiórek wyniósł 35:37, asyst 16:12, a ponadto popełniliśmy o 5 strat więcej. Koszykarze Energa Kotwicy byli zdecydowanie mniej skuteczni w rzutach osobistych- trafili tylko 11/20, natomiast Biofarm Basket 23/27.

Na boisku zabrakło Patryka Przyborowskiego, który leczy uraz kostki, oraz Szymona Ryżka, który nie mógł wziąć udziału w meczu ze względu na wcześniejsze  przewinienia.

 

Energa Kotwica Kołobrzeg- Biofarm Basket Poznań 71:68 (20:25, 21:21, 20:13, 10:27).

Punkty dla Kotwicy zdobywali: Ł.Bodych 17, D.Janiak 16, A.Suliński 15, P.Wrona 9, J.Stanios 7, J.Zalewski 6, P.Lasota 1, D.Grujić 0, G.Dobriański 0, K.Izraelski 0.

W tym spotkaniu swoje „kamienie milowe” osiągnął

Damian Janiak, który  przekroczył próg 100 zbiórek w barwach Kotwicy.

 

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.


*