O Zwycięstwo w Hali Milenium

Apetyt rośnie w miarę jedzenia i po świetnym występie naszych zawodników w Słupsku chcielibyśmy zobaczyć pierwszą wiktorię „Czarodziei z Wydm” na parkiecie w Kołobrzegu. Zadanie będzie trudne, ponieważ odwiedzi nas zespół Enea Astorii Bydgoszcz. Drużyna z Bydgoszczy w przedsezonowych prognostykach typowana była do zajęcia miejsc 1 – 4 i takie miejsce zajmuje (4), lecz z nie całkiem zadowalającym bilansem 2 zwycięstw i 2 porażek. Co ciekawe Bydgoszczanie swoje pierwsze trzy mecze rozegrali z beniaminkami 1 ligi, odpowiednio: KS Księżak Syntex Łowicz (zwycięstwo 84:73), AZS AGH Kraków (porażka 85:76) i Górnik Trans.eu Wałbrzych (porażka 76:66). W ostatniej kolejce podejmowali „Naszych” przeciwników z 1 kolejki, czyli Biofarm Basket Poznań i co tu dużo mówić zrównali ich z ziemią wygrywając 93:62.

Zespół Astorii w odróżnieniu do większości przeprowadził jednie „kosmetyczne” zmiany w swoim składzie wymieniając Patryka Gospodarka (przeszedł do Polfarmexu Kutno) na Marcina Nowakowskiego, Mateusza Bierwagena (przeszedł do Noteci Inowrocław) na Grzegorza Kukiełkę oraz pozyskując Jakuba Dłuskiego. Przejście z Legii Warszawa Grzegorza Kukiełki opisywane było jako hit transferowy przed rozpoczęciem sezonu, lecz jak na razie to Marcin Nowakowski „kradnie całe show” zdobywając średnio po 15,8 pkt./mecz, zbierając 3,3 piłki z tablic, rozdając 6,8 asysty (4 miejsce w lidze) i przechwytując 3 piłki co łącznie daje średnią Eval na poziomie 21,3 (5 miejsce w lidze).

W całej dotychczasowej historii oba kluby spotykały się 35 razy w oficjalnych meczach: 16 razy górą była Kotwica Kołobrzeg a 19 razy Astoria Bydgoszcz (bilans w Kołobrzegu to 12-5 dla Kotwicy)

Czas na „Ciekawostki statystyczne”:

  • JAKUB ZALEWSKI POTRZEBUJE 9 PUNKTÓW ABY MIEĆ 50 W BARWACH CZARODZIEJÓW
  • PRZEMEK WRONA POTRZEBUJE 10 PUNKTÓW ABY MIEĆ 50 W BARWACH KOTWICY
  • PAWEŁ LASOTA POTRZEBUJE 14 PUNKTÓW ABY MIEĆ 350 W BARWACH KOTWICY
  • SZYMON RYŻEK POTRZEBUJE 2 ZBIÓREK ABY MIEĆ 100 W BARWACH CZARODZIEJÓW

 

Jako że 21.10.2018 to dzień wyborów dlatego zachęcamy Was wszystkich do wyjścia z domu w celu zagłosowania na najlepsze możliwe tego dnia emocje, czyli:

MECZE ENERGA KOTWICY KOŁOBRZEG W HALI MILENIUM.

MY NIE OBIECUJEMY EMOCJI, MY JE GWARANTUJEMY…

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.


*