Ograć wicelidera

To będzie bardzo emocjonujące spotkanie w kołobrzeskiej hali Milenium. Już w najbliższy piątek o godzinie 18 na własnym parkiecie podejmiemy arcytrudnego rywala – Jamalex 1912 Polonię Leszno. Będzie to doskonała okazja do odegrania się za przegraną w Lesznie i poprawienia nastrojów w drużynie, które po ostatnim spotkaniu pozostawiają wiele do życzenia.

Do tej pory oba zespoły stanęły naprzeciwko siebie trzykrotnie, z czego dwa razy Kotwica musiała uznać wyższość rywali (w Kołobrzegu padł wynik 54:65 dla Leszna)

Nasz najbliższy przeciwnik aktualnie plasuje się na drugim miejscu w tabeli z 17 zwycięstwami i 2 porażkami na koncie. Jedynymi drużynami, które zdołały pokonać rozpędzonych zawodników z Leszna były Polfarmex Kutno, a także dość niespodziewanie Biofarm Basket Poznań. Co istotne Polonia jako jedyna na własnym parkiecie w tym sezonie pokonała lidera ze Stargardu.

Piątkowe spotkanie będzie bardzo trudne, bo przed rozpoczęciem sezonu nasz najbliższy rywal zakontraktował byłego reprezentanta Polski Kamila Chanasa, który z miejsca stał się liderem i najlepszym strzelcem drużyny. Oprócz niego do zespołu dołączył  Adam Kaczmarzyk, drugi najlepiej punktujący w zespole, ale zdecydowany lider jeśli chodzi o wskaźnik EVAL. Trzecim zawodnikiem na którego warto zwrócić uwagę jest młody, bo 19-letni Jakub Kobel – najlepiej podający, czwarty punktujący i wymuszający najwięcej fauli przeciwnika zawodnik Polonii.

Nasz przeciwnik wygrał ostatnie 6 meczów i nie będzie chciał na tym poprzestać. Zatrzymać ich będzie niezwykle trudno, ale przy mocnym dopingu naszych kibiców wszystkie scenariusze są możliwe. Trzeba pamiętać, że sport rządzi się swoimi prawami i o wygranej nie decydują jedynie nazwiska, ale również dyspozycja zespołu w danym dniu. O tym, która drużyna okaże się lepsza przekonamy się już w piątek o godzinie 18. Serdecznie zapraszamy do hali Milenium.

 

Kolejna porcja „ciekawostek statystycznych”:

  • PATRYK PRZYBOROWSKI POTRZEBUJE 13 PUNKTÓW ABY MIEĆ 500 W BARWACH KOTWICY
  • DANIEL GRUJIC POTRZEBUJE 5 ZBIÓREK ABY MIEĆ 200 W BARWACH KOTWICY
  • PAWEŁ DZIERŻAK POTRZEBUJE 4 ZBIÓREK ABY MIEĆ 100 W BARWACH KOTWICY
  • SZYMON RYŻEK POTRZEBUJE 4 PUNKTÓW ABY MIEĆ 200 W BARWACH CZARODZIEJÓW
  • SZYMON RYŻEK POTRZEBUJE 3 ZBIÓREK ABY MIEĆ 50 W BARWACH CZARODZIEJÓW
  • SZYMON RDUCH POTRZEBUJE 15 PUNKTÓW ABY MIEĆ 250 W BARWACH KOTWICY
  • SZYMON RDUCH POTRZEBUJE 5 ZBIÓREK ABY MIEĆ 100 W BARWACH CZARODZIEJÓW
  • PAWEŁ PAWŁOWSKI POTRZEBUJE 14 PUNKTÓW ABY JAKO 15 ZAWODNIK W HISTORII WYSTĘPÓW NA SZCZEBLU CENTRALNYM OSIĄGNĄĆ GRANICE 1000 OCZEK

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.


*