Ostatni Mecz Rundy w Hali Milenium

W najbliższą sobotę o godzinie 18:00 rozegramy ostatnie spotkanie rundy zasadniczej w Kołobrzegu. Podejmować będziemy drużynę beniaminka ligi AZS AGH Kraków. Obecnie drużyna z Krakowa zmaga się z plagą kontuzji. W ostatnim meczu ligowym przeciwko Biofarmowi krakowianie zagrali bez Iwana Wasyla, Macieja Koperskiego oraz Tomasza Zycha.

Mimo sporego osłabienia akademicy sprawili niespodziankę, pokonując we własnej hali wyżej notowaną drużynę z Poznania. W drużynie gospodarzy prym wiódł znany z występów w Kołobrzegu rozgrywający Artur Włodarczyk, wspomagany przez Bartosza Czerwonkę i Konrada Mamcarczyka. Co ciekawe obie drużyny mogą się spotkać po rundzie zasadniczej w fazie play-out.

Pomimo osłabienia i nie najlepszych wyników w ostatnim czasie, drużyna z Krakowa potrafi zagrać na dobrym poziomie, chociażby jak z Poznaniem w ostatniej kolejce i sprawić niespodziankę. Zespół z Krakowa można nazwać mieszanką młodości z doświadczeniem. W zespole AGH występuje na co dzień kliku świeżo upieczonych Mistrzów Polski U20 wspieranych przez doświadczonych graczy jak Bartosza Czerwonkę, Tomasza Deje oraz Tomasza Zycha.

W drużynie beniaminka ciężko znaleźć lidera. Ich mocną stroną jest gra zespołowa. Patrząc na statystyki zespołu popełniają najwięcej strat w całej lidze ze średnią 16 strat na mecz. Równie słabo radzą sobie na linii rzutów wolnych będąc na przedostatnim miejscu ze średnią skutecznością 65,8%. Mocną stroną krakowian są zdecydowanie przechwyty co potwierdza 3 miejsce w lidze pod względem średniej ilości przechwytów na mecz (średnio 8 przechwytów na mecz).

Historia spotkań obu drużyn jest zdecydowanie na korzyść krakowian. Dotychczas zespoły spotykały się sześciokrotnie z czego 4 spotkania padły łupem zespołu z Krakowa. Liczymy na poprawienie statystyk i zakończenie rundy zwycięstwem w hali Milenium. Już teraz zapraszamy Was do kibicowania Czarodziejom z Wydm w ten sobotni wieczór. Kołobrzeską koszykówkę zasila Grupa Energa S.A. Sponsorem meczu jest Osiedle Bursztynowe.

 

CIEKAWOSTKI STATYSTYCZNE;

ADRIAN SULIŃSKI POTRZEBUJE 1 PUNKTU ABY MIEĆ 500 W BARWACH KOTWICY

GRACJAN DOBRIAŃSKI POTRZEBUJE 8 PUNKTÓW ABY MIEĆ 200 W BARWACH CZARODZIEJÓW

JAKUB ZALEWSKI POTRZEBUJE 5 PUNKTÓW ABY MIEĆ 350 W BARWACH KOTWICY

PATRYK PRZYBOROWSKI POTRZEBUJE 7 ZBIÓREK ABY MIEĆ 200 W BARWACH CZARODZIEJÓW

DANIEL GRUJIĆ POTRZEBUJE 1 PUNKTU ABY MIEĆ 850 W BARWACH KOTWICY

JAKUB STANIOS POTRZEBUJE 15 PUNKTÓW ABY MIEĆ 200 W BARWACH CZARODZIEJÓW

DAMIAN JANIAK POTRZEBUJE 3 ZBIÓREK ABY MIEĆ 150 W BARWACH KOTWICY

 

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.


*