Ostatni mecz rundy zasadniczej

To będzie ostatni mecz rundy zasadniczej w wykonaniu naszych koszykarzy. Już w piątek podejmiemy u siebie bardzo ważnego rywala z Prudnika. Spotkanie to zadecyduje o ostatecznym rozstawieniu naszej drużyny przed nieuchronnie zbliżającą się fazą play-out.

Chociaż ostatnią kolejkę fazy zasadniczej pierwszoligowych rozgrywek zaplanowano na 8 kwietnia, nasz zespół będzie w tym czasie pauzował. Jest to równoznaczne z większą ilością czasu poświęconego na przygotowania do walki w fazie play-out. Piątkowe spotkanie w kołobrzeskiej hali Milenium będzie więc nie tylko starciem o lepszą pozycję w tabeli, ale także o poprawę atmosfery w szatni przed rywalizacją w fazie play-out.

Pogoń Prudnik, z którą zmierzymy się już za kilkanaście godzin aktualnie zajmuje 13 miejsce z 11 zwycięstwami i 19 porażkami oraz 2 punktami mniej niż nasz zespół. „Po drodze” drużyna z południa Polski pokonała m.in. Elektrobud-Investment ZB w Pruszkowie, Biofarm Basket w Poznaniu, WKS Śląsk we Wrocławiu czy choćby nasz zespół (Pogoń wygrała to spotkanie różnicą 27 oczek).

Do dnia dzisiejszego oba zespoły na wszelkich stopniach rozgrywkowych spotykały się trzykrotnie. Tylko w jednym meczu górą była Kotwica, która odniosła zwycięstwo na własnym terenie.  Będzie to więc doskonała okazja do wyrównania bilansu meczowego.

Liderami zespołu z Prudnika są Tomasz Prostak (4 strzelec ligi – 17,10 pkt./mecz, 6 w skuteczności rzutów wolnych – 85,6%), Paweł Bogdanowicz czy doświadczony (41- letni) Grzegorz Mordzak. Smaczku pojedynkowi daje obecność w zespole gości zawodnika który jeszcze w tamtym sezonie reprezentował barwy Kotwicy Kołobrzeg – Macieja Strzeleckiego.

O tym, czy nasza drużyna pokona Pogoń Prudnik na zakończenie fazy zasadniczej przekonamy się już w piątek. Początek spotkania o godzinie 18:30. Sponsorami tego meczu są: Piekarnia Mielnik oraz Agencja Reklamowa WebNext. Bilety do nabycia przed meczem w kasie hali Milenium. Serdecznie zapraszamy wszystkich kibiców. Liczymy na wasz doping.

„Ciekawostki statystyczne” przed meczem z Pogonią Prudnik:

  • PAWEŁ PAWŁOWSKI POTRZEBUJE 3 ZBIÓREK ABY MIEĆ 400 W BARWACH KOTWICY
  • PATRYK PRZYBOROWSKI POTRZEBUJE 4 PUNKTÓW ABY MIEĆ 600 W BARWACH KOTWICY
  • DAWID NEUMANN POTRZEBUJE 6 ZBIÓREK ABY MIEĆ 200 W BARWACH CZARODZIEJÓW
  • GRACJAN DOBRIAŃSKI POTRZEBUJE 8 PUNKTÓW ABY MIEĆ 150 W BARWACH KOTWICY
  • DANIEL GRUJIĆ POTRZEBUJE 14 PUNKTÓW ABY MIEĆ 500 W BARWACH CZARODZIEJÓW
  • PAWEŁ DZIERŻAK POTRZEBUJE 8 ASYST ABY MIEĆ 250 W BARWACH KOTWICY
  • PAWEŁ DZIERŻAK POTRZEBUJE 6 ZBIÓREK ABY MIEĆ 150 W BARWACH KOTWICY
  • PAWEŁ BODYCH POTRZEBUJE 8 PUNKTÓW ABY MIEĆ 100 W BARWACH CZARODZIEJÓW
  • SZYMON RYŻEK POTRZEBUJE 13 PUNKTÓW ABY MIEĆ 250 W BARWACH KOTWICY
  • SZYMON RDUCH POTRZEBUJE 5 ZBIÓREK ABY MIEĆ 150 W BARWACH KOTWICY

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.


*