Paweł Dzierżak zostaje na kolejny sezon w Kołobrzegu.

22 letni rozgrywający do Trefla trafił w 2011 roku z gdańskiego Korsarza. Barwy klubu z Sopotu reprezentował początkowo w kategoriach juniorskich i II lidze, a już w 2013 roku otrzymał szansę debiutu w Polskiej Lidze Koszykówki. W ostatnim sezonie zaliczył tylko jeden krótki występ, a następnie został wypożyczony do Kołobrzegu.

W poprzednim sezonie w brawach Kotwicy Dzierżak rozegrał 13 meczów ze średnią 8,1 punktu, 4,8 asysty i 2,9 zbiórki. 22 letni rozgrywający szybko zaaklimatyzował się w naszej drużynie, którą nękały kontuzje i zmiany kadrowe nie tylko na pozycji rozgrywającego. Wprowadził on wiele jakości do drużyny prowadzonej przez trenera Blechacza. Nasz trener miał już okazje współpracować z Pawłem Dzierżakiem prowadząc grupy młodzieżowe Trefla Sopot. Wspólnie zdobyli złoty medal mistrzostw Polski U20.

-Chcę grać w pierwszej piątce, spędzać jak najwięcej czasu na parkiecie i być ważną postacią zespołu. W Treflu nie miałbym takiej możliwości, dlatego zdecydowałem, że kolejny sezon spędzę w Kołobrzegu. Jestem jednak wdzięczny sopockiemu klubowi za szansę, którą otrzymałem w pierwszych latach mojej seniorskiej kariery. Za te wszystkie lata dziękuję również serdecznie wspaniałym, żółto-czarnym kibicom! – powiedział Dzierżak dla strony treflsopot.pl.

Życzmy Pawłowi, aby stał się czołową postacią w zespole trenera Blechacza oraz  liczba 13 czyli ilość dotychczas rozegranych meczów w barwach Kotwicy była dla niego szczęśliwa.

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.


*