Po raz kolejny zatrzymać Sokoła

W ramach 22 kolejki Suzuki 1 Ligi Mężczyzn czeka nas najdłuższy wyjazd w sezonie do oddalonego o około tysiąc kilometrów Łańcuta, by zmierzyć się z miejscowym Sokołem. Podopieczni trenera Kaszowskiego po falstarcie na początku sezonu obecnie prezentują się na miarę oczekiwań. Drużyna z Łańcuta zajmuje 4 miejsce w tabeli z 14 zwycięstwami i 7 porażkami na koncie.

Przed sezonem Sokół stawiany był w roli jednego z głównych kandydatów do awansu. W drugiej rundzie łańcucianie pokazują, że przedsezonowe prognozy nie były wcale na wyrost. Sokół to pierwsza ofensywa w lidze ze średnią ponad 93 punktów na mecz. W drużynie z Łańcuta występuje najlepszy obecnie strzelec ligi Filip Małgorzaciak (średnio 21 punktów na mecz). Nie możemy zapominać o Michale Jankowskim (średnio 16 punktów na mecz) oraz Wojciechu Frasiu i Dawidzie Zagule. O sile ofensywnej może świadczyć świetne 40% skuteczności za 3 podopiecznych trenera Kaszowskiego. Bardzo mocnym punktem Sokoła jest doświadczona strefa podkoszowa w postaci Macieja Klimy, Wojciecha Frasia, Patryka Pełki i Rafała Kulikowskiego.

Warto dodać, że naprzeciw swoich kolegów z poprzedniego sezonu stanie Szymon Pawlak, a w sezonie 2017/18 w barwach Sokoła grał Michał Sadło.  Pierwszy mecz tych drużyn w hali Milenium padł łupem Kotwicy 82-69 w debiucie trenera Franka. Z pewnością wygrana w Łańcucie będzie bardzo trudnym zadaniem, ale już raz Kotwica pokazała, że może grać na równi z Sokołem. Mecz ten odbędzie się 6 lutego o godzinie 16:30 i będzie transmitowana na żywo za pośrednictwem strony tvcom.pl. Sponsorem meczów wyjazdowych Kotwicy jest catering dietetyczny Diety od Brokuła. Kołobrzeską koszykówkę zasila Energa Grupa Orlen.

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.


*