Po raz kolejny zatrzymać Sokoła

W ramach 22 kolejki Suzuki 1 Ligi Mężczyzn czeka nas najdłuższy wyjazd w sezonie do oddalonego o około tysiąc kilometrów Łańcuta, by zmierzyć się z miejscowym Sokołem. Podopieczni trenera Kaszowskiego po falstarcie na początku sezonu obecnie prezentują się na miarę oczekiwań. Drużyna z Łańcuta zajmuje 4 miejsce w tabeli z 14 zwycięstwami i 7 porażkami na koncie.

Przed sezonem Sokół stawiany był w roli jednego z głównych kandydatów do awansu. W drugiej rundzie łańcucianie pokazują, że przedsezonowe prognozy nie były wcale na wyrost. Sokół to pierwsza ofensywa w lidze ze średnią ponad 93 punktów na mecz. W drużynie z Łańcuta występuje najlepszy obecnie strzelec ligi Filip Małgorzaciak (średnio 21 punktów na mecz). Nie możemy zapominać o Michale Jankowskim (średnio 16 punktów na mecz) oraz Wojciechu Frasiu i Dawidzie Zagule. O sile ofensywnej może świadczyć świetne 40% skuteczności za 3 podopiecznych trenera Kaszowskiego. Bardzo mocnym punktem Sokoła jest doświadczona strefa podkoszowa w postaci Macieja Klimy, Wojciecha Frasia, Patryka Pełki i Rafała Kulikowskiego.

Warto dodać, że naprzeciw swoich kolegów z poprzedniego sezonu stanie Szymon Pawlak, a w sezonie 2017/18 w barwach Sokoła grał Michał Sadło.  Pierwszy mecz tych drużyn w hali Milenium padł łupem Kotwicy 82-69 w debiucie trenera Franka. Z pewnością wygrana w Łańcucie będzie bardzo trudnym zadaniem, ale już raz Kotwica pokazała, że może grać na równi z Sokołem. Mecz ten odbędzie się 6 lutego o godzinie 16:30 i będzie transmitowana na żywo za pośrednictwem strony tvcom.pl. Sponsorem meczów wyjazdowych Kotwicy jest catering dietetyczny Diety od Brokuła. Kołobrzeską koszykówkę zasila Energa Grupa Orlen.

Share and Enjoy !

0Shares
0 0

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.


*