Po wygraną do Kłodzka

W ramach 24 kolejki Suzuki 1 Ligi Mężczyzn podejmowani będziemy przez Zetkamę Doral Nysa Kłodzko. W ostatniej kolejce drużyna z Kłodzka pauzowała ze względu na obecność koronowirusa w ekipie Dzików. Zetkama obecnie zajmuje ostatnie miejsce w tabeli bez wygranej w tym sezonie.

Na ławce trenerskiej kłodzczan doszło niedawno do zmiany. Grający asystent trenera Rafał Wojciechowski zastąpił na stanowisku pierwszego trenera Jarosława Krysiewicza. Na początku roku Zetkamę opuścił Tomasz Ochońko, który był zdecydowanie liderem tej drużyny. Najlepszymi strzelcami Kłodzka są Karol Nowakowski (14,1 punktów na mecz), Paweł Nowicki (10,9 punktów na mecz) oraz Marcin Kowalski (10,2 punktów na mecz).

Patrząc na statystyki Zetkama zdobywa średnio ponad 75 punktów na mecz, tracąc aż 94 punkty na mecz. Słabą stroną drużyny z Kłodzka są zdecydowanie zbiórki, ponieważ zajmują oni ostatnie miejsce w lidze po tym względem ze średnią blisko 33 zbiórek na mecz przy blisko 41 zbiórkach Czarodziejów z Wydm. Również sporą bolączką Zetkamy jest duża ilość strat, bo ponad 16 na mecz co daje prawie najwyższy wskaźnik w lidze.

Mecz ten otworzy 24 kolejkę i odbędzie się 20 lutego w hali OSIR w Kłodzku o godzinie 17:00 i będzie transmitowany na żywo za pośrednictwem strony tvcom.pl. Sponsorem meczów wyjazdowych Energi Kotwicy jest catering dietetyczny Diety od Brokuła. Kołobrzeską koszykówkę zasila Energa Grupa Orlen.

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.


*