Podtrzymać dobrą passę

Po wygranej nad Kłodzkiem w  hali Milenium czeka nas podróż do Poznania, by powalczyć o kolejne punkty z miejscowym Biofarmem. Pomimo 11 miejsca drużyna z Poznania ma w swoich szeregach graczy o dużo wyższym poziomie niż obecnie zajmowane miejsce. Przed sezonem Biofarm stawiany był do pierwszej trójki ligi i dla wielu miejsce zajmowane przez drużynę  trenera Klozińskiego jest dużym zaskoczeniem.

Po słabym początku sezonu doszło w Poznaniu do zmiany na ławce trenerskiej. Dobrze znanego w Kołobrzegu Pawła Blechacza zmienił Marcin Kloziński. Liderem Biofarmu jest rozgrywający Marcin Flieger mający drugą najlepszą średnią w lidze 22,06 punktu na mecz. Myśląc o zespole z Poznania nie można zapominać o braciach Dawidzie i Mateuszu Bręku oraz powracającym do I ligi po sezonie spędzonym w Polpharmie Filipie Struskim. Patrząc na statystyki Biofarmu popełniają średnio 14,4 strat na mecz, czyli prawie najwięcej w całej  lidze. Posiadają również najgorszy w lidze procent skuteczności z gry zaledwie 42,6%.

W ponad dwudziestoletniej historii pojedynków obu drużyn na 27 meczów dwanaście padło łupem Kotwicy. Bilans w Kołobrzegu 9-5, natomiast w Poznaniu 3-10. Mecz w hali Cityzen rozpocznie się w sobotę o godzinie 17:00. Mecz ten transmitowany będzie na żywo za pośrednictwem strony tvcom.pl. Kołobrzeską koszykówkę zasila Grupa Energa SA.

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.


*