Podtrzymać serię zwycięstw

Podopiecznych trenera Franka czeka daleki wyjazd do Opola gdzie zmierzą się z miejscową drużyną Politechniki Opolskiej. Zajmują oni 4 miejsce w lidze z bilansem 16 zwycięstw i 8 porażek (we własnej hali 12 zwycięstw i 1 porażka).  W ostatnim spotkaniu opolanie ulegli zaledwie punktem po wyrównanym meczu z Górnikiem Wałbrzych. W pierwszym pojedynku tych drużyn górą była Kotwica 87-68.

Liderami Politechniki są: Adam Kaczmarzyk średnio 15 punktów, 5 zbiórek na mecz, Szymon Kiwilsza średnio 14 punktów, 7 zbiórek na mecz, Damian Rutkowski średnio ponad 13 punktów, 5 zbiórek i 3 asysty na mecz. Wspomagani są przez Patryka Wilka, Jakuba Kobla i Michała Jodłowskiego.

Opolanie zdobywają średnio 83 punkty (5 ofensywa ligi), tracąc ponad 77. Zajmują oni 4 miejsce w lidze pod względem skuteczności rzutów za dwa punkty (średnio 63,7%). Politechnika wykonuje najwięcej celnych rzutów osobistych w lidze ze średnią ponad 17 na mecz. Są również najlepiej asystującym zespołem ligi (średnio 22 asysty na mecz).

Mecz ten odbędzie się w środę 2 marca o godzinie 19:00. Sponsorem strategicznym kołobrzeskiej koszykówki jest Sensation Poland.

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.


*