Pokonać Łowicz

Po przegranej z Poznaniem do Kołobrzegu przyjeżdża piąta drużyna ligi KS Księżak Łowicz. W pierwszym meczu tych drużyn wygrał Księżak po dogrywce 111-109. Zajmowane miejsce w tabeli przez podopiecznych trenera Spychały jest sporą niespodzianką dla wielu ekspertów.

Najlepszym strzelcem Księżaka ze średnią ponad 18 punktów na mecz jest rzucający Piotr Robak (czwarty strzelec ligi), który dwa ostatnie sezony spędził w ekstraklasie. Dla wielu kontrakt Robaka z Księżakiem był dużym zaskoczeniem. Oczywiście Księżak to nie tylko Robak. Trzeba pamiętać również o takich zawodnikach  jak Kobus, Stopierzyński czy Grod, który jest drugim zbierającym ligi ze średnią ponad 10 zbiórek na mecz. Co ciekawe w tej rundzie Łowicz opuścił podstawowy podkoszowy Ratajczak, który przeniósł się do Krosna. Patrząc na statystki drużyny mocną stroną podopiecznych Spychały jest skuteczność rzutów za 2 punkty. Zdobywają średnio 88,6 punktów na mecz co jest pierwszym wynikiem w lidze.

Patrząc na historię pojedynków obu drużyn na pięć spotkań cztery wygrała Kotwica. Bilans w Kołobrzegu to dwa zwycięstwa zero porażek. Mamy nadzieje, że Czarodzieje z Wydm podtrzymają dobrą passę pojedynków z Łowiczem w hali Milenium. Początek meczu w sobotę o godzinie 18:00. Kołobrzeską koszykówkę wspiera Grupa Energa SA.

 

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.


*