Pokonać rewelację ligi

W ramach 23 kolejki Suzuki 1 Ligi Mężczyzn podejmować będziemy w hali Milenium rewelację ligi GKS Tychy, który zajmuje obecnie 5 miejsce w tabeli. Jednym z liderów tej drużyny jest były zawodnik Kotwicy Przemek Wrona.

W przed sezonowych zapowiedziach drużynę trenera Jagiełki umieszczano w dolnej części tabeli. Obecnie jednak GKS zajmuje miejsce w górnej części tabeli dającej pewność gry w fazie play-off. Liderami drużyny z Tych są Radosław Trubacz, który jest najlepszym strzelcem zespołu ze średnią 12 punktów na mecz, jeden z najlepszych rozgrywających ligi Filip Stryjewski ze średnią blisko 7 asyst na mecz oraz Przemek Wrona ze średnią blisko 8 zbiórek na mecz. Nie można zapominać o takich zawodnikach jak Patryk Kędel czy Paweł Śpica.

Warto dodać, że aż 5 zawodników trenera Jagiełki zdobywa ponad 10 punktów na mecz, a 2 kolejnych ponad 9 punktów. GKS jest szóstą ofensywą ligi ze średnią ponad 84 punktów na mecz, tracąc ponad 83 punkty. Tyszanie wykonują mało rzutów za trzy, bo zaledwie 23 przy 26 rzutach Kotwicy. Podopieczni trenera Jagiełki popełniają najwięcej strat w lidze blisko 17 na mecz. Spotkanie to odbędzie się w sobotę 13 lutego o godzinie 18:00 i będzie transmitowany na żywo za pośrednictwem strony tvcom.pl. Kołobrzeską koszykówkę zasila Energa Grupa Orlen.

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.


*