Pokonać rezerwy Śląska Wrocław

Po sobotniej wygranej nad Zniczem w hali Milenium czeka nas wyjazd do Wrocławia, gdzie w środę 15 grudnia o godzinie 18:00 zmierzymy się z TBS Śląsk II Wrocław. Podopieczni trenera Stojkova zajmują obecnie 8 miejsce w tabeli z bilansem 6 zwycięstw i 7 porażek. Ostatnie dwa spotkania to wyjazdowe porażki z czołówką ligi GKS Tychy i Górnikiem Trans.eu Wałbrzych. Z pewnością Śląsk będzie chciał powrócić na zwycięską ścieżkę na swoim parkiecie właśnie w spotkaniu z Kotwicą.

Drużyna rezerw Śląska składa się ze zdolnej młodzieży, która w przyszłości ma zasilić pierwszy zespół, a kilku zawodników już teraz dostaje szanse w ekstraklasie. Liderami wrocławian są: jeden z najlepszych środkowych ligi Szymon Tomczak ze średnią 17 punktów i blisko 10 zbiórek na mecz, Sebastian Bożenko średnio ponad 11 punktów i 4 asysty na mecz, Kacper Gordon ponad 11 punktów i 5 asyst na mecz. Wspomagają ich Aleksander Leńczuk, Jan Wójcik i Michał Sitnik. W drużynie z Wrocławia występuje były zawodnik Kotwicy Paweł Strzępek.

Śląsk zdobywa średnio 84 punkty (5 miejsce w lidze), tracąc ponad 78 punktów. Wykonują oni najwięcej celnych rzutów za 2 punkty (średnio ponad 23 rzuty) w lidze. Wrocławianie zajmują pierwsze miejsce pod względem zbiórek ze średnią ponad 43 na mecz. Śląsk wykonuje dużą ilość fauli (blisko 23 faule na mecz) co daje im 2 miejsce w lidze.

Mecz ten będzie transmitowany na żywo na stronie instat.tv. Spotkanie to można oglądać również w strefie kibica przygotowanej przez Cue Clan klub bilardowy (dawna ósemka). To kolejna okazja do wspólnego kibicowania Czarodziejom z Wydm przed telewizorem w spotkaniu wyjazdowym. Sponsorem strategicznym kołobrzeskiej koszykówki jest Sensation Poland.

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.


*