Pokonać Wałbrzych

Po wyjazdowym meczu z  Lesznem czeka nas pojedynek w hali Milenium o ważne dwa punkty z czołową drużyną ligi Górnikiem Wałbrzych. W ostatniej kolejce nasi przeciwnicy pokonali we własnej hali Księżak Łowicz.

Najlepszym strzelcem Górnika jest podkoszowy Grzegorz Kulka ze średnią 14,8 na mecz. Dodatkowo zbiera on blisko 7 piłek na mecz. Wspierany jest pod koszem przez najlepiej zbierającego zawodnika drużyny Damiana Cechniaka (średnio 7,8 zbiórek na mecz). Nie możemy oczywiście zapominać o świetnie asystującym zawodniku (3 miejsce w lidze) Kamilu Zywercie, który rozdaje średnio 5,5 asysty na mecz. Silnym punktem drużyny trenera Grudniewskiego jest również doświadczony rzucający Krzysztof Jakóbczyk, niski skrzydłowy Damian Pieloch oraz niedawno pozyskany rzucający Karol Kamiński.

Patrząc na statystyki drużyny zdobywają ponad 82 punkty na mecz. Bardzo mocną stroną Górnika jest obrona czego dowodem jest fakt, że często tracą poniżej 80 punktów na mecz. Równie mocną stroną są zbiórki, których są liderem ligi z blisko 41 zbiórkami na mecz. Patrząc na blisko 20 letnią historię pojedynków zdecydowanie wygrywa Kotwica. Dotychczas oba zespoły spotykały się szesnastokrotnie, w których Kotwica odniosła 11 zwycięstw oraz 5 porażek. Posiadamy również lepszy bilans meczów w hali Milenium 7 zwycięstw i 1 porażka. Kołobrzeską koszykówkę zasila Grupa Energa SA.

 

Ciekawostki statystyczne:

-Łukasz Bodych potrzebuje 7 punktów, aby mieć 1300 w barwach Kotwicy.

-Jakub Stanios potrzebuje 7 punktów, aby mieć 500 w barwach Czarodziejów.

-Sebastian Walda potrzebuje 20 punktów, aby mieć 100 w barwach Kotwicy.

-Daniel Grujić potrzebuje 16 punktów, aby mieć 1000 w barwach Czarodziejów.

-Nick Madray potrzebuje 26 punktów, aby mieć 300 w barwach Kotwicy.

-Łukasz Bodych potrzebuje 9 zbiórek, aby mieć 800 w barwach Czarodziejów.

-Wygrana Kotwicy byłaby jubileuszowym 400 zwycięstwem na szczeblu rozgrywek centralnych.

 

 

 

 

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.


*