Przechylić szalę na swoją korzyść

Ponad 700 km mieli do pokonania nasi koszykarze przed meczem w Tarnobrzegu. Dzisiejsze spotkanie będzie zarazem początkiem dłuższego pobytu Energi Kotwicy na południu Polski.

Analizując sytuację w pierwszej lidze łatwo zauważyć, że zdecydowana większość drużyn, które przystąpiły do rozgrywek, swoje siedziby ma na południu Polski. Dla naszego zespołu wiąże się to z długimi wyjazdami, dlatego też, aby zmniejszyć koszta zarząd zdecydował się na rozegranie 2 meczów w krótkim odstępie czasu. Naszym najbliższym przeciwnikiem będzie więc Siarka Tarnobrzeg, z którą zmierzymy się już dziś, natomiast w poniedziałek rozegramy zaległe spotkanie z Sokołem Łańcut.

Nasz najbliższy przeciwnik z Tarnobrzega zajmuje aktualnie 11 miejsce w tabeli z 12 zwycięstwami i 17 porażkami (41 pkt.) i wyprzedza nasz zespół o jedno oczko. W ostatnich pięciu spotkaniach zarówno Energa Kotwica, jak i Siarka Tarnobrzeg zanotowały identyczny bilans 2 zwycięstw i 3 porażek (obie drużyny wygrały m.in. z KSK Notecią Inowrocław i przegrały ze Spójnią Stargard).

Z zespołem Siarki do tej pory spotykaliśmy się 20 razy. Tutaj również bilans przedstawia się tak samo, bo obie drużyny na swoim terenie wygrywały po 6 razy, przy czterech porażkach. Ten mecz przechyli więc szalę zwycięstw na jedną ze stron i miejmy nadzieję że będzie to strona Czarodziejów z Wydm.

Zawodnicy na których warto zwrócić uwagę to „wieżowiec” (drugi w lidze pod względem średniej bloków) Piotr Niedźwiedzki oraz filigranowy rozgrywający, który jest liderem lig pod względem czasu spędzanego na boisku – Jakub Stanios.

O tym, która z drużyn przechyli szalę zwycięstw na swoją korzyść przekonamy się już za kilka godzin. Początek spotkania o 18:30 w tarnobrzeskiej hali MOSiR.

Kolejna porcja ciekawostek statystycznych:

  • MACIEJ ŻMUDZKI POTRZEBUJE 1 PUNKTU ABY MIEĆ 50 W BARWACH KOTWICY
  • PAWEŁ PAWŁOWSKI POTRZEBUJE 7 ZBIÓREK ABY MIEĆ 400 W BARWACH KOTWICY
  • PAWEŁ PAWŁOWSKI POTRZEBUJE 11 PUNKTÓW ABY MIEĆ 1100 W BARWACH CZARODZIEJÓW
  • ŁUKASZ BODYCH POTRZEBUJE 1 PUNKTU ABY MIEĆ 650 W BARWACH KOTWICY
  • PATRYK PRZYBOROWSKI POTRZEBUJE 18 PUNKTÓW ABY MIEĆ 600 W BARWACH CZARODZIEJÓW
  • SZYMON RDUCH POTRZEBUJE 16 PUNKTÓW ABY MIEĆ 350 W BARWACH CZARODZIEJÓW

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.


*