Przegrana w Łowiczu

Przeciwko swoim kolegom z poprzedniego sezonu po raz pierwszy miał okazje zagrać nasz kapitan Piotr Robak. Również Łukasz Bodych po kilku spędzonych sezonach w Kotwicy po raz pierwszy miał okazje zagrać przeciwko Czarodziejom z Wydm. Spotkanie w Łowiczu rozpoczęliśmy piątką Norbert Kulon, Piotr Robak, Szymon Pawlak, Filip Struski, Michał Sadło.

Początek spotkania był bardzo wyrównany, a po obu stronach parkietu oglądaliśmy twardą obronę czego efektem była niska skuteczność zarówno Kotwicy, jak i Księżaka. Dopiero w drugiej części na prowadzenie wyszli Czarodzieje z Wydm wygrywając kwartę 14-9.

W drugą kwartę zdecydowanie lepiej weszli gospodarze, którzy przypomnieli, że nie bez powodu są drugą drużyną w lidze pod względem średniej zdobywanych punktów. Księżak szybko wyszedł na blisko 10-punktowe prowadzenie za sprawą Kobusa i Kucharka. Przed dużą przerwą prowadzili gospodarze 36-27.

Po przerwie obraz gry nie uległ zmianie. Nadal bezpieczną przewagę utrzymywał Księżak. W piątej minucie kwarty udało się nam zbliżyć na 4 punkty, ale niestety gospodarze powiększyli swoją przewagę do 7 punktów. Przedostatnia część meczu zakończyła się prowadzeniem łowiczan 56-49.

Przez większość część ostatniej kwarty Księżak utrzymywał bezpieczne prowadzenie, ale na 3 minuty przed końcem spotkania Czarodzieje z Wydm zbliżyli się na zaledwie 3 punkty. Po raz kolejny w tym meczu gospodarzom udało się utrzymać prowadzenie i powiększyć przewagę. Spotkanie zakończyło się wygraną Księżaka Łowicz 82-75. Kołobrzeską koszykówkę zasila Energa Grupa Orlen.

KS Księżak Łowicz – Energa Kotwica Kołobrzeg 82:75 (9:14, 27:13, 20:22, 26:26)

Księżak: Stopierzyński 18, Kucharek 17, Jakubiak 13, Kobus 13, Bodych 10, Grod 6, Fatz 3, Leszczyński 2.

Energa Kotwica: Robak 26, Stawiak 11, Struski 10, Sadło 7, Kulon 6, Wyszkowski 6, Pawlak 5, Marek 2, Załucki 2, Daszke 0.

 

 

 

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.


*