Rozpoczynamy walkę o utrzymanie

Koszykarze zespołu Energa Kotwica Kołobrzeg po dwóch tygodniach przerwy powracają do walki. W weekend 13.04-14.04 rozpoczynamy walkę o utrzymanie w gronie 1 ligowców z zespołem KK Warszawa. Pierwszy mecz rozegramy w piątek (13.04) o godzinie 18:00, natomiast drugi mecz odbędzie się następnego dnia w sobotę (14.04) o godzinie 20:00.

Końcówka rundy zasadniczej w wykonaniu zawodników Kotwicy może napawać optymizmem, ponieważ w ostatnich 5 meczach 3 razy schodziliśmy z parkietu jako zwycięscy, a ulegliśmy podczas wyjazdowych meczów zespołów ze ścisłej czołówki ligi (czyli w Łańcucie i Stargardzie). Natomiast zespół KK Warszawa dzięki jedynemu zwycięstwu w ostatnich 5 meczach(z SKK Siedlce w 31 kolejce) uniknął bezpośredniej degradacji do 2 ligi.

Statystyka stoi po stronie zawodników Kotwicy, ponieważ z 2 meczów rozegranych dotąd przez oba zespoły całą pulę zgarnęli Czarodzieje z Wydm. W głowie mamy jednak mecz w Kołobrzegu z 11.03.2018 r. gdzie do zwycięstwa z zawodnikami z warszawy potrzebna była dogrywka.

Po sezonie zasadniczym liderem punktowym zespołu KK był Michał Wojtyński ze średnią 14.8 pkt./mecz (11. miejsce w 1 lidze) a najwszechstronniejszym zawodnikiem Krystian Koźluk (średni EVAL to 13.6 na mecz). Ci dwaj zawodnicy do spółki z Mikołajem Motelem i Pawłem Hybiakiem sprawili najwięcej problemów naszym zawodnikom podczas tych 2 meczów (żeby przypomnieć 26 punktów rzuconych przez Pawła Hybiaka w meczu w Warszawie czy 15 punktów i 19 zbiórek Krystiana Koźluka w meczu w Kołobrzegu) i to od zatrzymania ich zależeć będzie ostateczny wynik weekendowych spotkań.

Liczymy, iż licznie zebrana publiczność wspomoże „Naszych” w zwycięstwie, zważywszy na to, iż piątkowy mecz będzie dla drużyny Kotwicy Kołobrzeg spotkaniem ligowym nr 800 na szczeblu centralnym od momentu awansu w 1992.

 

Kontynuujemy nasze „Ciekawostki statystyczne”:

  • DAWID NEUMANN POTRZEBUJE 4 ZBIÓREK ABY MIEĆ 200 W BARWACH KOTWICY
  • DAWID NEUMANN POTRZEBUJE 7 ASYST ABY MIEĆ 200 W BARWACH KOTWICY
  • GRACJAN DOBRIAŃSKI POTRZEBUJE 3 PUNKTÓW ABY MIEĆ 150 W BARWACH CZARODZIEJÓW
  • PAWEŁ DZIERŻAK POTRZEBUJE 3 ZBIÓREK ABY MIEĆ 150 W BARWACH KOTWICY
  • PAWEŁ BODYCH POTRZEBUJE 4 PUNKTÓW ABY MIEĆ 100 W BARWACH CZARODZIEJÓW
  • SZYMON RYŻEK POTRZEBUJE 5 PUNKTÓW ABY MIEĆ 250 W BARWACH KOTWICY
  • ŁUKASZ BODYCH POTRZEBUJE 4 ZBIÓREK ABY MIEĆ 450 W BARWACH CZARODZIEJÓW
  • ŁUKASZ BODYCH POTRZEBUJE 6 ASYST ABY MIEĆ 100 W BARWACH KOTWICY

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.


*