Skuteczny powrót na zwycięski tor

Po nienajlepszym meczu w Lublinie, gdzie Kotwica minimalnie uległa rezerwom Startu, przyszedł czas na rywalizację z opolanami. Ci przyjechali do Kołobrzegu w bardzo dobrych nastrojach, bo kilka dni wcześniej dość niespodziewanie pokonali Górnik Trans.eu Wałbrzych. Wynik spotkania celnym rzutem otworzył Szymon Kiwilsza – środkowy gości. Obie ekipy długo rywalizowały niemal punkt za punkt. Kotwica jakkolwiek znaczące prowadzenie osiągnęła dopiero w siódmej minucie rywalizacji – wówczas „Czarodzieje z wydm” zanotowali serię 10:0, a za sprawą dwóch celnych trójek Remona Nelsona kołobrzeżanie prowadzili 17:11. Mimo tego, pod koniec pierwszej kwarty opolanie zaliczyli świetny fragment i jeszcze przed dwuminutową przerwą, to oni byli górą. Sytuacja mocno zmieniła się w kwarcie numer dwa – tę Sensation Kotwica wygrała aż 24:13. Po 20 minutach w statystykach szczególnie wyróżniały się dwa nazwiska – Nelson i Kiwilsza. Rozgrywający „Czarodziejów z wydm” miał już 18 oczek na swoim koncie, zaś środkowy Politechniki Opolskiej – 12.

W drugiej połowie jeszcze bardziej uwidoczniły się charakterystyczne dla obu ekip style gry. Sensation Kotwica wciąż dążyła do punktowania z dystansu, co zresztą zrozumiałe, bo kołobrzeżanom zza linii 6,75 m wpadał do kosza niemal co drugi rzut. Opolanie starali się dość często stawać na linii rzutów wolnych, jednak za sprawą niezbyt dobrej skuteczności za jeden, goście nie byli w stanie zmniejszyć strat. Podopieczni Rafała Franka znów odskoczyli, tym razem jednak już na +20. W czwartej kwarcie po dwóch stronach parkietu widzieliśmy sporo strat, ale i niecelnych rzutów. Końcówka meczu to jednak optymistyczny moment, bo na parkiecie swoją szansę znów dostali Nataniel Kolasiński oraz Franciszek Chac. Ostatecznie Sensation Kotwica wygrała 87:68 i zanotowała siódme zwycięstwo w sezonie. Z kolei dla opolan była to czwarta przegrana w tych rozgrywkach. Sponsorem strategicznym kołobrzeskiej koszykówki jest Sensation Poland.

 

Sensation Kotwica Kołobrzeg – Weegree AZS Politechnika Opolska 87:68 (21:22, 24:13, 23:13, 19:20)

Sensation Kotwica: Nelson 24, Długosz 13, Kurpisz 13, Śmigielski 11, Jakubiak 10, Pieloch 6, Wieczorek 5, Itrich 3, Wyszkowski 2, Chac 0, Kolasiński 0.

Weegree AZS Politechnika: Skiba 14, Kiwilsza 13, Jodłowski 11, Kaczmarzyk 10, Kobel 7, Wilk 4, Piszczatowski 3, Kapuściński 2, Krefft 2, Rutkowski 2, Salkiewicz 0.

Tekst Piotr Janczarczyk

Zdjęcie Edward Stępień.

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.


*