Transferowy hit Energa Kotwicy

Rosa Radom, Siarka Tarnobrzeg czy AZS Koszalin to kluby, w których występował na poziomie ekstraklasy nasz nowy nabytek. O kim mowa??? To 32-letni rzucający-Jakub Zalewski.  Od kilku dni spekulowano w mediach branżowych na temat tego transferu, dzisiaj możemy oficjalnie potwierdzić to wzmocnienie strefy obwodowej Kotwicy.

Ostatni sezon Zalewski rozpoczął na poziomie I ligi jako kolega klubowy Jakuba Staniosa.  W Siarce rozegrał 11 meczów, stanowiąc o sile strefy obwodowej wraz ze Staniosem.  W Tarnobrzegu Jakub  grał po blisko 30 minut na mecz i w tym czasie zdobywał średnio 13 punktów, 3,1 zbiórki oraz 4,6 asysty. Po fali kontuzji w TBV Starcie Lublin Zalewski został zakontraktowany przez klub z Lublina. W Energa Basket Lidze nasz nowy rzucający rozegrał 24 spotkania, przebywając średnio 7:24 minuty na mecz.

Bardzo liczymy na doświadczenie naszego rzucającego, które zdobywał na poziomie ekstraklasy przez ostatnie 7 lat. Wszystkie te wzmocnienia mają przybliżyć nas do celu, jaki postawił sobie zarząd wraz z walnym zebraniem, czyli awans do fazy play-off w 3 sezonie po powrocie do I ligi. Wierzymy, że jest to cel do zrealizowania przy pomocy kibiców, którzy licznie będą wspierać ,,Czarodziejów z Wydm” w hali Milenium. Przypominamy, że sponsorem tytularnym Kotwicy jest Grupa Energa S.A.

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.


*