Trzecie zwycięstwo z rzędu

W ostatnią środę Kotwica zanotowała kolejną wygraną – tym razem na wyjeździe pokonała koszykarzy koszalińskiego Żaka. Na korzyść gospodarzy należy zaliczyć pierwszą kwartę. Szczególnie wyróżniał się Eryk Naczlenis, który już w siódmej minucie gry miał na swoim koncie dwa celne rzuty z dystansu. Po krótkiej przerwie gracze Kotwicy wzięli się za odrabianie strat – wówczas skuteczni byli Damian Pieloch oraz Mateusz Itrich. Minęła pierwsza połowa, a kołobrzeżanie prowadzili jednym oczkiem. Należy jednak podkreślić, że Kotwica, schodząc na przerwę do szatni, miała mniej zbiórek ogółem niż koszykarze Żaka w samym ataku. Brakowało również punktów od naszych podstawowych podkoszowych, którzy w pierwszej połowie nie trafili żadnego rzutu z gry.

Po piętnastu minutach odpoczynku Kotwica wyszła jakby odmieniona. Dobrym pomysłem okazało się podwajanie Darrella Harrisa, który nie był już tak skuteczny, jak w pierwszej połowie. Gospodarze po chwili zdołali zrównać się wynikiem z kołobrzeżanami, ale nie na długo. Kolejne minuty to już sukcesywne powiększanie przewagi przez „Czarodziejów z wydm”. Podopieczni trenera Rafała Franka zanotowali serię 16:0 i mocno zniechęcili rywali do dalszej rywalizacji. W samej końcówce meczu na parkiecie pojawił się jeszcze Franciszek Chac – 14-letni wychowanek Kotwicy. Młody rozgrywający zdobył trzy punkty zza linii 6,75 m i tym samym podtrzymał dobrą passę. Wśród kołobrzeżan warto wyróżnić także Remona Nelsona – autora 22 oczek. Dla Kotwicy środowe zwycięstwo było trzecim w tym sezonie. Już w najbliższą sobotę spotkanie w ramach 6. kolejki Suzuki 1LM – o 18:00 rozpocznie się rywalizacja ze zgorzeleckim PGE Turowem.

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis!