Tydzień Ważnych Meczów

W najbliższą środę (13.02.2019r.) o godzinie 18:30 zmierzymy się w hali Milenium z Polfarmexem Kutno. Będzie to mecz z tych za przysłowiowe trzy a może i nawet cztery punkty, ponieważ w przypadku zwycięstwa zrównamy się z zespołem z Kutna ilością punktów. A jeszcze lepiej wygrać różnicą ponad dwóch punktów, by w przypadku równej ilości punktów „przeskoczyć” Polfarmex różnicą z bezpośrednich spotkań.

Goście to zespół, który nie zdobywa zbyt dużo punktów (3 miejsce od końca, jeśli chodzi o średnią zdobycz punktową – 76,4 pkt./mecz) co bezpośrednio wynika z ich bardzo słabej skuteczności rzutów za 2 pkt. (jedynie 46% i ostatnie miejsce w lidze) i nawet jeśli dodamy do tego przyzwoitą skuteczność rzutów za 3 pkt. (34,1% i okolice środka tabeli) to ogólny wynik jeśli chodzi o rzuty z gry również wypada słabo (41,5% i przedostatnie miejsce w lidze). Wymuszają również niedużo fauli przeciwnika w meczu (jedynie 18,8 wymuszonego faulu przeciwnika na mecz – przedostatnie miejsce w lidze) i dość łatwo dają się blokować (2,8 bloku otrzymanego co mecz – trzeci wynik w lidze).

Jeśli mielibyśmy wyróżnić któregokolwiek z graczy to byłby to Michał Marek lider drużyny jeśli chodzi o zdobycze punktowe (11,7 pkt./mecz), skuteczność rzutów z gry (52,9%), zbiórki (6,9 zbiórki/mecz), bloki (1,5 bloku/mecz) oraz wskaźnik Eval (16,3 na mecz)

Zespoły nie mają długiej historii zmagań, ponieważ mówimy o trzech meczach rozgrywanych w poprzednim i tym sezonie. I wszystkie padły łupem zawodników z Kutna. Może czas na przełamanie?? Zważywszy, iż potrzebujemy tych punktów jak tlenu…

Zapraszamy wszystkich kibiców Kotwicy do hali Milenium, by wesprzeć gorącym dopingiem Naszych w drodze po kolejne zwycięstwo w sezonie. Sponsorem tytularnym Kotwicy jest Grupa Energa S.A.

 

Kolejna porcja w dziale: „Ciekawostki statystyczne”:

  • ŁUKASZ BODYCH POTRZEBUJE 9 PUNKTÓW ABY JAKO 16 ZAWODNIK W HISTORII WYSTĘPÓW KOTWICY NA SZCZEBLU CENTRALNYM OSIĄGNĄĆ GRANICE 1000 PUNKTÓW
  • ADRIAN SULIŃSKI POTRZEBUJE 11 PUNKTÓW ABY MIEĆ 500 W BARWACH KOTWICY
  • ŁUKASZ BODYCH POTRZEBUJE 7 ZBIÓREK ABY MIEĆ 600 W BARWACH CZARODZIEJÓW
  • PATRYK PRZYBOROWSKI POTRZEBUJE 17 PUNKTÓW ABY MIEĆ 800 W BARWACH KOTWICY
  • SZYMON RYŻEK POTRZEBUJE 2 ASYST ABY MIEĆ 50 W BARWACH CZARODZIEJÓW
  • PAWEŁ LASOTA POTRZEBUJE 3 ZBIÓREK ABY MIEĆ 200 W BARWACH CZARODZIEJÓW
  • JAKUB STANIOS POTRZEBUJE 2 ZBIÓREK I ASYST ABY MIEĆ 50 W BARWACH KOTWICY

PP

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.


*