Uciszyć halę Aqua Zdrój

Po dwóch wygranych z rzędu podopiecznych trenera Karola czeka bardzo trudne zadanie, jakim jest wygrana w hali Aqua Zdrój. Górnik jest niepokonany na swoim parkiecie, ale zaznał już smaku porażki w ostatniej kolejce w wyjazdowym meczu z Łowiczem. Grając w Wałbrzychu trzeba również pamiętać o głośnej grupie kibiców miejscowych.

Patrząc na poprzedni sezon w Górniku doszło do rewolucji. Począwszy od zawodników kończąc na ławce trenerskiej. Zespół z Wałbrzycha objął dobrze znany z Leszna trener Łukasz Grudniewski. Najlepszym strzelcem Górnika jest doświadczony rzucający Krzysztof Jakóbczyk z trzecią średnią w lidze 19,2 punktu na mecz. Pod koszem rządzą natomiast Cechniak z piątą średnią w lidze 8,8 zbiórki na mecz oraz Kulka ze średnią 14 punktów oraz 6 zbiórek na mecz. Nie można oczywiście zapominać o takich zawodnikach jak Zywert, Wróbel czy Pieloch. Jak pokazują statystyki mocną stroną zespołu z Wałbrzycha jest obrona, ponieważ pozwalają średnio drużynie przeciwnej na rzucenie jedynie 67 punktów w meczu przy 81 punktach zdobytych. Dodatkowym smaczkiem tego pojedynku będzie były zawodnik Górnika Hubert Kruszczyński, który w tym sezonie reprezentuje barwy Kotwicy.

Patrząc na blisko 20 letnią historię pojedynków zdecydowanie wygrywa Kotwica. Dotychczas oba zespoły spotykały się piętnastokrotnie, w których Kotwica odniosła 11 zwycięstw oraz 4 porażki. Posiadamy również lepszy bilans meczów wyjazdowych 4 zwycięstwa oraz 3 porażki. Podopieczni trenera Grudniewskiego zaznali już smaku wyjazdowej porażki więc czas na pierwszą porażkę we własnej. Kołobrzeską koszykówkę zasila Grupa Energa SA.

Ciekawostki statystyczne:

-Patryk Przyborowski potrzebuje 9 asyst, aby mieć 100 w barwach Kotwicy.

-Jakub Stanios potrzebuje 6 punktów, aby mieć 350 w barwach Czarodziejów z Wydm.

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.


*