Utrzymać twierdzę Kołobrzeg

W ostatnim spotkaniu w tym roku zmierzymy się w hali Milenium z Weegree AZS Politechniką Opolską. Czy Czarodzieje z Wydm utrzymają dobrą passę w swojej hali i po raz 6 z rzędu wygrają w hali Milenium?

Drużyna z Opola zajmuje 11 miejsce w tabeli mając na swoim koncie 6 zwycięstw i 8 porażek. Jest to zespół z mieszanką młodości i doświadczenia w postaci dobrze znanych w tej lidze Adama Kaczmarzyka oraz Przemysława Szymańskiego. Liderami drużyny pod względem zdobywanych punktów są Adam Brenk (13,6 punktów na mecz), Bartosz Jankowski (12,9 punktów na mecz), Adam Kaczmarzyk (11,3 punktów na mecz) oraz Patryk Wilk (10,8 punktów na mecz). Liderami strefy podkoszowej są Przemysław Szymański (8,2 punktów na mecz oraz 4,5 zbiórki) oraz Michał Jodłowski (8,8 punktów na mecz oraz 5,3 zbiórek).

Drużyna z Opola jest czwartą ofensywą ligi ze średnią 85,7 punktów na mecz, tracąc blisko 90 punktów. Zdecydowanie słabszą stroną Politechniki są zbiórki, ponieważ zajmują oni przedostatnie miejsce w lidze z ponad 34 zbiórkami na mecz przy ponad 41 Energa Kotwicy. Mecz ten odbędzie się w sobotę 19 grudnia o godzinie 18:00 i będzie transmitowany na żywo za pośrednictwem strony tvcom.pl. Kołobrzeską koszykówkę zasila Energa Grupa Orlen.

 

 

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.


*