Witalij Kowalenko zawodnikiem Sensation Kotwicy

Witalij Kowalenko (ur. 12.04.1984 w Browarach Ukraina, 204 cm wzrostu) to zawodnik grający na pozycji silnego skrzydłowego/środkowego. Kowalenko jest wychowankiem Znicza Jarosław. Jako junior otrzymał pozwolenie na występowanie w rozgrywkach juniorskich w Polsce. Dzięki temu w polskiej lidze występował jako tzw. zawodnik miejscowy. W 2007 roku wrócił do ojczyzny. Rok później powołany został do szerokiej kadry reprezentacji Ukrainy. W sezonie 2011/2012 z BK Donieck zdobył mistrzostwo Ukrainy oraz dotarł do ćwierćfinału rozgrywek Eurocup.

Do Polski powrócił w 2014 roku i związał się z Wilkami Morskimi Szczecin. Reprezentował on kolejno barwy Śląska Wrocław, MKS Dąbrowy Górniczej, Arged BMSlam Stali Ostrów Wielkopolski (Puchar Polski) oraz Trefla Sopot. W 2017 otrzymał polskie obywatelstwo.

Kowalenko sezon 2021/22 rozpoczął na poziomie Suzuki 1 Ligi Mężczyzn w drużynie SKS Starogard Gdański, gdzie zdobywał średnio 11 punktów oraz ponad 5 zbiórek na mecz.

Witalij witamy na pokładzie Kotwicy! Wzmocnienie to nie byłoby możliwe bez dodatkowego wsparcia naszego sponsora tytularnego Sensation Poland. Dziękujmy.

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.


*