Wrócić Na Zwycięską Ścieżkę

Już jutro o godzinie 16:00, w ramach 27 kolejki rozegramy kolejny mecz!

Ostatni miesiąc sezonu zasadniczego pod względem terminarza nie należy do najłatwiejszych- będzie to bowiem nasz drugi z czterech wyjazdowych spotkań. Jutro zmierzymy się z ostatnim w tabeli SKK Siedlce. Co ciekawe, w drużynie z Siedlec doszło do zmiany na ławce trenerskiej tuż przed zakończeniem drugiej rundy. Nowym szkoleniowcem został Radosław Soja (związany wcześniej z Treflem Sopot). Jego debiut w nowych barwach nie należał do udanych, ponieważ w ostatniej kolejce ulegli Biofarmowi Poznań 90-83. Mimo wyniku, spotkanie nie należało do jednostronnych i do końca meczu wynik pozostawał otwarty.

SKK to drużyna preferująca szybką grę, co pokazują statystyki- 2 miejsce pod względem średniej ilości oddanych rzutów w meczu (66,8 rzutu na mecz). Zespół ten lubi również rzucać z dystansu i jeśli trafią z dobrą dyspozycją dnia, chociażby tak jak w spotkaniu z pierwszej rundy w Kołobrzegu, możemy mieć spore problemy. Nie bez powodu zajmują drugie miejsce pod względem wykonywanych rzutów za 3 punkty (średnio 28 rzutów za 3 w meczu).

W drużynie z Siedlec można wyróżnić dwóch zdecydowanych liderów w postaci drugiego strzelca ligi, Bartosza Wróbla ze średnią 20 punktów na mecz oraz Rafała Króla, jednego z najlepszych strzelców ligi, który notuje średnio ponad 15 punktów i dokłada 8 piłek na mecz, co daje mu 9 miejsce w lidze. Warto dodać, że w zespole gości występuje dobrze znany z występów w Kotwicy doświadczony podkoszowy Maciej Strzelecki.

Dotychczas oba zespoły spotykały się pięciokrotnie, z czego 4 zwycięstwa padły łupem Kotwicy. Bilans w Kołobrzegu to 3-0, natomiast w Siedlcach 1-1. Ostatnie spotkanie tych drużyn w pierwszej rundzie obecnego sezonu zakończyło się wygraną Energa Kotwicy 89-93. Niestety, jutrzejszy mecz nie będzie transmitowany na żywo. Przypominamy, że sponsorem tytularnym Kotwicy jest Grupa Energa S.A.

Ciekawostki statystyczne:

-ADRIAN SULIŃSKI POTRZEBUJE 1 PUNKTU ABY MIEĆ 500 W BARWACH KOTWICY.

-SZYMON RYŻEK POTRZEBUJE 1 ASYSTY ABY MIEĆ 50 W BARWACH KOTWICY.

-GRACJAN DOBRIAŃSKI POTRZEBUJE 8 PUNKTÓW ABY MIEĆ 200 W BARWACH CZARODZIEJÓW.

-DAMIAN JANIAK POTRZEBUJE 6 ASYST ABY MIEĆ 100 W BARWACH KOTWICY.

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.


*