Wrócić Na Zwycięską Ścieżkę

W 3 kolejce rundy rewanżowej gościć będziemy zespół Pogoni Prudnik. Pogoń możemy nazwać zespołem własnej hali, ponieważ u siebie są ekstremalnie mocni (w hali Obuwnik legitymują się bilansem 7 zwycięstw i tylko 2 porażek i o ich sile przekonał się o tym między innymi FutureNet Śląsk Wrocław, WKK Wrocław czy Polfarmex Kutno), natomiast na wyjazdach jak dotąd zwyciężyli tylko raz (z Elektrobud-Investment ZB w Pruszkowie).

Zawodnicy z Prudnika bardzo dobrze opanowali umiejętność wymuszania fauli (3 miejsce w lidze – 22,4 wymuszonego faulu co mecz), a jeszcze lepiej wykorzystania tej umiejętności, ponieważ są liderami ligi, jeśli chodzi o skuteczność rzutów za 1 pkt. (81,4%). Średnio co mecz z samych tylko rzutów wolnych zdobywają 18,1 punktu (2 miejsce w lidze). Jako że grają szybki basket, generują też sporo przechwytów (8,2 przechwytu/mecz – 3 miejsce w lidze)

Kuleje za to u nich zbiórka (ostatnie miejsce w lidze, jeśli chodzi o zbiórki w ataku 8,2 zbiórki w ataku/mecz i przedostatnie w zbiórkach łącznie 33,8 zbiórki/mecz).

Wyróżniających się zawodników jest dwóch Wojciech Pisarczyk i Tomasz Prostak, ale każdy zawodnik „pierwszej piątki” (Prostak, Pisarczyk, Sroka, Krawczyk, Mordzak) średnio generuje dwucyfrowe zdobycze punktowe.

Jak dotąd oba zespoły spotykały się pięciokrotnie i każdy zbierał pełną pulę w swojej hali (w Kołobrzegu 2 – 0 dla Kotwicy). Miejmy nadzieję podtrzymać taki stan rzeczy i zbierać te jakże ważne punkty.

Mecz rozegrany zostanie w sobotę o godzinie 18:00 w hali Milenium. Przypominamy, że sponsorem tytularnym Kotwicy jest Grupa Energa S.A.

 

Kolejna porcja w dziale: „Ciekawostki statystyczne”:

  • DANIEL GRUJIĆ POTRZEBUJE 3 ZBIÓREK ABY MIEĆ 400 W BARWACH KOTWICY
  • SZYMON RYŻEK POTRZEBUJE 4 ASYST ABY MIEĆ 50 W BARWACH CZARODZIEJÓW
  • PAWEŁ LASOTA POTRZEBUJE 4 ZBIÓREK ABY MIEĆ 200 W BARWACH KOTWICY
  • ADRIAN SULIŃSKI POTRZEBUJE 11 PUNKTÓW ABY MIEĆ 500 W BARWACH KOTWICY
  • PRZEMEK WRONA POTRZEBUJE 6 PUNKTÓW ABY MIEĆ 150 W BARWACH CZARODZIEJÓW
  • PRZEMEK WRONA POTRZEBUJE 5 ZBIÓREK ABY MIEĆ 100 W BARWACH KOTWICY
  • ŁUKASZ BODYCH POTRZEBUJE 16 PUNKTÓW ABY MIEĆ 950 W BARWACH CZARODZIEJÓW
  • DAMIAN JANIAK POTRZEBUJE 8 PUNKTÓW ABY MIEĆ 250 W BARWACH KOTWICY
  • JAKUB STANIOS POTRZEBUJE 8 PUNKTÓW ABY MIEĆ 100 W BARWACH CZARODZIEJÓW

 

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.


*