Wygrać z Pruszkowem po osiemnastu latach

Nasi koszykarze długo każą czekać kibicom na wygraną po serii porażek. Dzisiejsze spotkanie w Pruszkowie będzie więc doskonałą okazją do przerwania pasma niepowodzeń . Nie będzie jednak tak łatwo, bo mimo dodatniego bilansu spotkań (na 11 spotkań 6 razy zwyciężała Kotwica a w Pruszkowie nasz bilans wynosi 3 – 2) ostatni raz  z zespołem z Pruszkowa wygraliśmy 18 lat temu – w sezonie 1999/2000.

Nasz przeciwnik zajmuje aktualnie 7. miejsce w tabeli z 10 zwycięstwami i 10 porażkami. Ostatnie 3 mecze zespół z Pruszkowa wygrał i będzie dążył do tego by w meczu z Kotwicą ten trend utrzymać.

Zawodnicy na których warto zwrócić uwagę to najlepiej punktujący w zespole Tomasz Madziar, zakontraktowany na początku roku z ekstraklasowej Legii Warszawa Mateusz Jarmakowicz, trzeci w lidze pod względem średniej ilości zbiórek na mecz i 2 w lidze pod względem średniej ilości bloków na mecz Damian Cechniak, a także trzeci w lidze pod względem średniej ilości asyst na mecz Adrian Kordalski.

Zapowiada się mecz pełen walki, bo zawodnicy Kotwicy już dawno nie byli tak głodni zwycięstw, jak teraz.  Stawka tego spotkania jest wysoka. Początek meczu z Elektrobud-Investment ZB Pruszków już o godzinie 19.

KOLEJNA PORCJA CIEKAWOSTEK STATYSTYCZNYCH (to może być historyczny występ dla Pawła Pawłowskiego):

  • PATRYK PRZYBOROWSKI POTRZEBUJE 9 PUNKTÓW ABY MIEĆ 500 W BARWACH KOTWICY
  • PAWEŁ DZIERŻAK POTRZEBUJE 1 ZBIÓRKI ABY MIEĆ 100 W BARWACH KOTWICY
  • SZYMON RDUCH POTRZEBUJE 2 PUNKTÓW ABY MIEĆ 250 W BARWACH CZARODZIEJÓW
  • DANIEL GRUJIC POTRZEBUJE 19 PUNKTÓW ABY MIEĆ 400 W BARWACH KOTWICY
  • PAWEŁ PAWŁOWSKI POTRZEBUJE 2 PUNKTÓW ABY JAKO 15 ZAWODNIK W HISTORII WYSTĘPÓW KOTWICY NA SZCZEBLU CENTRALNYM OSIĄGNĄĆ GRANICE 1000 OCZEK

Fot. Edward Stępień.

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.


*