Wyrównane spotkanie w Pelplinie na korzyść Kotwicy

Wynik meczu celnym lay-upem otworzył Piotr Śmigielski, a chwilę później jeden punkt z linii rzutów wolnych dołożył od siebie Szymon Długosz. Gospodarze błyskawicznie odpowiedzieli i za sprawą skutecznej trójki Mariusza Konopatzkiego zrównali się dorobkiem punktowym z Kotwicą. Druga połowa pierwszej kwarty to już seria 13:0 w wykonaniu „Czarodziejów z wydm”. Podopieczni trenera Rafała Franka po dziesięciu minutach rywalizacji prowadzili 24:17. Drugi fragment gry należy jednak zapisać na konto gospodarzy. Pelplinianie świetnie spisywali się w ofensywie, dzięki czemu już pod koniec pierwszej połowy odrobili całą stratę do Kotwicy i wyszli na prowadzenie. Wówczas kilka oczek zanotowali Piotr Śmigielski oraz Remon Nelson, a Kotwica przed piętnastominutową przerwą miała dwa punkty przewagi.

Trzecią kwartę lepiej zaczęli kołobrzeżanie, jednak koszykarze Decki szybko odzyskali rytm – z dystansu skuteczny był Mateusz Kaszowski, a pelplinianie wygrywali 53:49. Minęło kilka minut, a po akcji 2+1 Dawida Sączewskiego kołobrzeżanie tracili już do sobotnich rywali sześć oczek. Mimo tego „Czarodzieje z wydm” dobrze zaprezentowali się w końcówce trzeciej odsłony spotkania i na czwartą kwartę wychodzili, remisując 62:62. Jej początek nie zwiastował jednak tego, w jaki sposób zakończy się mecz w Pelplinie. Na nieco ponad pięć minut przed syreną końcową przewaga kołobrzeżan wynosiła raptem trzy oczka. Wtedy dwa razy z dystansu trafił Wojciech Jakubiak, jedną trójkę dołożył Mikołaj Kurpisz, a Kotwica prowadziła już 83:71. Zawodnicy z Kołobrzegu utrzymali korzystny rezultat aż do końca rywalizacji i tym samym zanotowali piąte zwycięstwo z rzędu. Warto odnotować także świetny występ Remona Nelsona – rozgrywający Kotwicy w trakcie sobotniego meczu zdobył 27 oczek, 8 zbiórek i 3 asysty.

Kolejne spotkanie podopieczni trenera Franka rozegrają w najbliższą sobotę 6 listopada o godzinie 18:00 zmierzą się w hali Milenium z wymagającym Miastem Szkła Krosno. Bilety na ten mecz dostępne są na stronie http://www.ticketik.pl/#!/Wydarzenie/1899  w biurze klubowym w dniach od poniedziałku do piątku w godzinach pracy biura (10:00-15:00) oraz dodatkowo w czwartek i piątek w godzinach 16:00-18:00.

 

Decka Pelplin – Kotwica Kołobrzeg 81:94 (17:24, 23:18, 22:20, 19:32)

Decka: Shcherbatiuk 18, Szczepanik 17, Sączewski 12, Kaszowski 10, Michałek 6, Janiak 4, Kulis 4, Leśniczak 4, Konopatzki 3, Wąsowicz 3, Pułkotycki 0.

Kotwica: Nelson 27, Pieloch 21, Śmigielski 14, Kurpisz 10, Jakubiak 9, Długosz 6, Itrich 5, Wyszkowski 2, Wieczorek 0.

 

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.


*