XX Ogólnopolski Turniej Koszykówki Chłopców w Bydgoszczy

W dniach 19-21 marca podopieczni trener Żach wzięli udział w turnieju rocznika 2009 i młodsi w Bydgoszczy. W pierwszym meczu Kotwica uległa nieznacznie drużynie z Komorowa 48-56. W tym meczu wyróżnionych zostało dwóch naszych zawodników. Filip Chac był najlepiej podającym zawodnikiem spotkania, a Piotr Rychlewski najlepiej biegającym do szybkiego ataku.

W kolejnym spotkaniu zmierzyliśmy się z silną drużyną Zastalu Zielona Góra. Zastal wygrał 61-37 choć wynik nie odzwierciedla przebiegu spotkania. Za to spotkanie wyróżnieni zostali Maciej Kurzawa oraz Patryk Bohdziewicz za najlepiej broniących zawodników meczu.

W trzeciej rundzie wygraliśmy z Basketem Team Suchy Las 43-22.Wyróżnieni w Kotwicy zostali Dominik Szkudlarek za najlepszą obronę w polu 3 sekund oraz Wojciech Urbaniak najlepszy w obronie gracza z piłką. MVP meczu został Filip Chac. W czwartej rundzie spotkaliśmy się z UKS Basket Regnum Bydgoszcz. Podopieczni trener Żach pokonali drużynę z Bydgoszczy 14-82. W tym meczu wyróżnieni zostali Victor Grabizna najlepszy w obiegnięciu oraz Jakub Jędrkowiak najlepszy w ataku 1×1 z piłką, a MVP spotkania wybrano Piotra Rychlewskiego.

W ostatnim spotkaniu o 5 miejsce w turnieju Kotwica pokonała po raz drugi drużynę Basket Team Suchy Las 14-82. Wyróżniono Bartka Andrzejewskiego, który był najlepszy w zastawieniu oraz Szymona Juszko najlepszego w walce o piłkę niczyją. MVP spotkania został Patryk Bohdziewicz. Do piątki turnieju został wybrany Filip Chac.

Wynik w turnieju nie był jednak najważniejszy, a to żeby wszyscy zawodnicy zagrali sporo minut w każdym spotkaniu zdobywając doświadczenie, które z pewnością da efekt w rozgrywkach ZOZkosz. Wielkie brawa należą się organizatorom turnieju za nagrody dla wszystkich zawodników i dodatkowe wyróżnienia. Dziękujemy bardzo rodzicom za wsparcie wyjazdu na turniej, a w szczególności Pani Kamili Graban, która przez cały turniej pomagała trener Żach i przygotowała dla nas obszerną galerię zdjęć. Dziękujemy.

 

 

 

 

 

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.


*