Z Pruszkowa wracamy na tarczy

Do Pruszkowa wybraliśmy się bez kontuzjowanego Norberta Kulona oraz Mateusza Stawiaka. W drużynie z Pruszkowa zabrakło Romana Janika oraz Jakuba Pawlaka. Czekało nas trudne zadanie zatrzymania rozpędzonego Znicza.

Mecz rozpoczęliśmy w składzie Marcin Dymała, Hubert Kruszczyński, Piotr Robak, Filip Struski, Wojciech Wątroba. Pierwszy celny rzut w meczu oddał Kierlewicz trafiając z dystansu. Kotwica odpowiedziała punktami spod kosza Wątroby. W dalszej części kwarty Pruszków szybko przypomniał o swojej bardzo twardej obronie, na co odpowiedzi nie potrafili znaleźć goście. Gospodarze szybko objęli ponad 10 punktowe prowadzenie, a prym wiedli liderzy, czyli Szwed, Kierlewicz i Suliński. Kwarta zakończyła się prowadzeniem gospodarzy 26-11.

Druga kwarta rozpoczęła się od celnych akcji w wykonaniu Struskiego. Mimo to Znicz nadal utrzymywał swoje prowadzenie grając punkt za punkt i agresywnie broniąc w szczególności strefę podkoszową czego efektem były straty Kotwicy, które gospodarze szybko wykorzystywali w kontrataku.  Nie do zatrzymania był Tyszka z Kierlewiczem, którzy trafiali również z dystansu. Do przerwy prowadził Pruszków 42-25.

Długa przerwa nie najlepiej wpływa na drużynę z Pruszkowa co udowodnili i w tym meczu. Czarodzieje z Wydm zmniejszali starty Dymały i Kruszczyńskiego zbliżając się na 10 punktów straty. Jednak w drugiej części kwarty Suliński i Tyszka stopniowo odrabiali przewagę sprzed przerwy. Przedostatnia część meczu zakończyła się prowadzeniem Znicza 64-47.

Mimo wysokiej przewagi Znicz nadal powiększał swoje prowadzenie głównie dzięki agresywnej obronie i stratom kołobrzeżan. Wysoką formę w tym meczu potwierdzał były zawodnik Kotwicy Suliński oraz Tyszka i Szwed. Mecz zakończył się wygraną gospodarzy 87-61. Kołobrzeską koszykówkę zasila Energa Grupa Orlen.

 

Elektrobud-Investment ZB Pruszków – Energa Kotwica Kołobrzeg 87:61 (26:11, 16:14, 22:22, 23:14)

Znicz Basket: Suliński 21, Tyszka 17 (10 zb.), Kierlewicz 13, Czosnowski 13, Szwed 11 (11 zb.), Sobczak 6, Proczek 4, Drewniak 2, Dalkowski 0.

Energa Kotwica: Dymała 19, Robak 12, Struski 9, Wyszkowski 8, Kruszczyński 7, Sadło 4, Wątroba 2, Pawlak 0, Stankowski 0.

 

 

 

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.


*