Z Wisłą o pierwszą wygraną w tym roku

W pierwszym spotkaniu w tym roku w hali Milenium podejmować będziemy beniaminka ligi Wisłę Chemart Kraków. W meczu pierwszej rundy górą byli krakowianie 78-75. Jednym z liderów Wisły jest były zawodnik Kotwicy rozgrywający Artur Włodarczyk. Krakowianie zajmują obecnie 14 miejsce w lidze zaraz za Czarodziejami z Wydm. Będzie to zatem mecz sąsiadów w tabeli ligowej.

Liderem drużyny z Krakowa jest Michał Chrabota rzucający średnio 16 punktów na mecz. Wspomagany jest przez Jakuba Żaczka, Rafała Zgłobickiego, Macieja Maja (najlepszego zbierającego drużyny, średnio 5,4 zbiórek na mecz), Wiktora Rajewicza oraz najlepiej asystującego zawodnika drużyny Artura Włodarczyka, średnio 5,7 asyst na mecz. Najnowszym nabytkiem Wisły jest dobrze znany w Krakowie Michael Hicks, który z pewnością wzmocni ofensywę Wisły.

Bardzo mocną stroną Wisły są rzuty z dystansu. Wykonują najwięcej rzutów za 3 w lidze oprócz Sokoła. Średnio 28 rzutów ze skutecznością 35,6% na mecz. Z pewnością cyfry te postara się poprawić Hicks, który znany jest z dobrego rzutu z dystansu. Gorzej radzą sobie w zbiórkach, zajmując 5 miejsce w lidze od końca ze średnią 36,5 zbiórek na mecz. Wisła zdobywa średnio ponad 78 punktów, tracąc blisko 86 na mecz. Spotkanie to odbędzie się 9 stycznia w hali Milenium o godzinie 18:00 i będzie transmitowane na żywo za pośrednictwem strony tvcom.pl. Kołobrzeską koszykówkę zasila Energa Grupa Orlen.

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.


*