Zaczarować wrocławian

Po przerwie świąteczno-noworocznej powracamy do zmagań na I ligowych parkietach. Po porażce z Opolem zmierzymy się w Trzech Króli o godzinie 17:00 we własnej hali z WKK Wrocław. Drużyna z Wrocławia zajmuje obecnie 3 miejsce w tabeli ze stratą 2 punktów do lidera z Wałbrzycha.

Liderem WKK jest znany w Kołobrzegu środkowy Piotr Niedźwiedzki, który po pierwszej rundzie jest najlepszym strzelcem ligi ze średnią 20 punktów na mecz. Jest on również najlepszym zbierającym oraz blokującym ligi. Pojedynek Niedźwiedzkiego z Nickiem Madrayem będzie z pewnością ozdobą tego meczu. Wrocławianie to nie tylko najlepszy strzelec ligi. Nie wolno nam zapominać o świetnie grającym w tym sezonie rozgrywającym Michale Jędrzejewskim. Drugim strzelcem WKK jest bardzo dobrze znany na I ligowych parkietach Tomasz Prostak. Na wyróżnienie zasługuje również Jakub Patoka oraz Jakub Koelner.

Patrząc na statystyki drużyny podopieczni trenera Niedbalskiego są drugą ofensywą ligi ze średnią 88,6 punktów na mecz. Dodatkowo mogą pochwalić się najlepszą skutecznością rzutów za 2 punkty ( średnia 59,3% na mecz) w lidze. W dotychczasowej historii drużyny spotykały się trzykrotnie. Dwa zwycięstwa i to u siebie ma na swoim koncie WKK. Jak na razie bilans pojedynków w hali Milenium to jedna wygrana Kotwicy. Kołobrzeską koszykówkę zasila Grupa Energa S.A.

Ciekawostki statystyczne:

-Bartosz Wróbel potrzebuje 12 punktów, aby mieć 200 w barwach Kotwicy.

-Patryk Przyborowski potrzebuje 7 asyst, aby mieć 100 w barwach Czarodziejów.

-Nick Madray potrzebuje 16 punktów, aby mieć 200 w barwach Kotwicy.

-Jakub Dłoniak potrzebuje 2 punktów, aby mieć 100 w barwach Czarodziejów.

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.


*