Zakończyć sezon wygraną

W ostatniej kolejce Suzuki 1 Ligi Mężczyzn podejmowani będziemy przez jedną z rewelacji tego sezonu Politechnikę Opolską. Drużyna z Opola zajmuje obecnie 8 miejsce w tabeli dające prawo gry w fazie play-off. Nie mogą być oni jednak pewni tego miejsca, bo za ich plecami ze stratą punktu czekają na potknięcie rezerwy Śląska oraz Księżak. Zatem mecz z Kotwicą będzie dla opolan walką o ósemkę.

Liderami drużyny z Opola są Bartosz Jankowski średnio ponad 14 punktów na mecz, Adam Brenk średnio 14 punktów i 5 asyst na mecz, Artur Łabinowicz średnio 12 punktów i 4 zbiórki na mecz, Adam Kaczmarzyk średnio 11 punktów i ponad 4 zbiórki na mecz oraz Patryk Wilk średnio ponad 10 punktów i 5 zbiórek na mecz. Nie możemy zapominać również o takich zawodnikach jak Przemysław Szymański oraz Michał Jodłowski.

Patrząc na statystyki Opole zdobywa średnio na mecz tyle samo punktów co traci, czyli 84 punkty. Daje to 6 miejsce w lidze pod względem średniej zdobywanych punktów na mecz. Co ciekawe zajmują oni pierwsze miejsce pod względem celnych rzutów za dwa punkty, ponieważ wykonują średnio ponad 42 rzuty przy ponad 23 celnych na mecz. Dużo gorzej Opole radzi sobie pod względem skuteczności rzutów za trzy punkty, zajmując ostatnie miejsce w lidze ze średnią 29,7% na mecz. Również nie najlepiej radzą sobie pod względem zbiórek, zajmując 4 miejsce od końca w lidze ze średnią 36 zbiórek na mecz. Spotkanie to odbędzie się 31 marca o godzinie 18:00 i będzie transmitowany na żywo za pośrednictwem strony tvcom.pl. Kołobrzeską koszykówkę zasila Energa Grupa Orlen.

 

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.


*