Zatrzymać rozpędzony Górnik

Po starciu z Sokołem czeka nas kolejny pojedynek na szczycie Suzuki 1 Ligi Mężczyzn w hali Milenium. W sobotę 15 stycznia o godzinie 18:00 podejmować będziemy Górnik Trans.eu Wałbrzych. Wałbrzyszanie zajmują obecnie drugie miejsce w tabeli z bilansem 13 zwycięstw i 4 porażek. W pierwszym spotkaniu tych drużyn na początku sezonu górą był Górnik, wygrywając 88-77.

Liderami wicelidera ligi są: były zawodnik Kotwicy Marcin Dymała średnio 15 punktów, 5 zbiórek i 4 asysty na mecz, Hubert Pabian średnio 14 punktów, ponad 8 zbiórek na mecz oraz były zawodnik Kotwicy Piotr Niedźwiedzki, który dołączył kilka tygodni temu do drużyny. Zdobywa on średnio 13 punktów i zbiera ponad 6 piłek na mecz. Wspomagani są przez Krzysztofa Jakóbczyka, Jana Malesę i Kamila Zywerta. Warto dodać, że zawodnikiem Górnika jest dobrze znany w Kołobrzegu Hubert Kruszczyński a wychowankiem wałbrzyskiego klubu jest Damian Pieloch.

Górnik zdobywa średnio 84 punkty, tracąc 74. Wykonują oni najwięcej rzutów z gry w lidze (średnio 70 rzutów na mecz). Wałbrzyszanie są drugim najlepszym zespołem ligi pod względem zbiórek ze średnią ponad 42 na mecz.

Patrząc na dotychczasowe pojedynki tych drużyn możemy stwierdzić, że hala Milenium nie do końca pasuje Górnikowi, o czym może świadczyć bilans meczów w Kołobrzegu 8 zwycięstw i 2 porażek Kotwicy. Ogólny bilans pojedynków również jest na korzyść kołobrzeżan 12 zwycięstw i 8 porażek.

Bilety na to spotkanie dostępne są na stronie http://www.ticketik.pl/#!/Wydarzenie/1927  w biurze klubowym w dniach od poniedziałku do piątku w godzinach pracy biura (10:00-15:00). Sponsorem strategicznym kołobrzeskiej koszykówki jest Sensation Poland.

 

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.


*